USA: BLM vyzývá k bojkotu bílých výrobků, apeluje na Američany, aby nakupovali jen u černochů

USA: BLM vyzývá k bojkotu bílých výrobků, apeluje na Američany, aby nakupovali jen u černochů

Otevřeně rasistické hnutí, které má zejména v USA posloužit k dalšímu rozdělení společnosti, samozřejmě nemohlo ze své ideologie vynechat ani Vánoce, které si dokonce dovolili v jistém smyslu i přivlastnit.

Hnutí Black Lives Matter (BLM) vyzvalo lidi, aby v prosinci nenakupovali v bílých obchodech. „Nakupujte výhradně od černých podnikatelů,“ napsal BLM na Instagramu pod hashtagem BlackXmas (Černé Vánoce).

 

Výzva je také namířena proti organizacím a bankám s bílými vlastníky. Finanční instituce řízené lidmi se světlou pletí údajně financují útlak lidí tmavé pleti, kritizoval BLM.

Kapitalistický systém zajišťuje zisky pro bílé lidi na úkor černochů. První z nich získal policejní ochranu. „Vyčerpejme všechny naše možnosti skoncovat s bílou nadvládou, včetně použití našich peněz,“ požadovalo hnutí.

Na webových stránkách blackxmas BLM uvádí banky, organizace a společnosti s černými vlastníky (jistě se tento seznam hodí i mnoha bělochům, aby věděli, kde nenakupovat). Říká: „Nesnažíme se nahradit bílý kapitalismus černým kapitalismem, ale odtrhnout se od volání po nekontrolovatelné spotřebě a místo toho použít naše peníze k vybudování černé komunity.“ Tímto způsobem by mohly být vytvořeny autonomní struktury pro lidi tmavé pleti.

Mnoho uživatelů, včetně těch s tmavou pletí, vyjádřilo své rozhořčení nad akcí pod instagramovým příspěvkem. „Jsem velkým zastáncem boje proti rasismu. Ale ne, nejsou to „černé Vánoce“, jsou to Vánoce. Během této doby slavíme narození našeho Spasitele, Ježíše Krista,“ píše se v jednom komentáři.

„Jak mám nakupovat ve společnosti s černým majitelem, když jste během protestů vypálili všechny obchody?“ napsal jiný uživatel s odkazem na nepokoje po smrti černého recidivisty George Floyda. Příznivci BLM také poškodili mnohé obchody vlastněné černochy.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

3 thoughts on “USA: BLM vyzývá k bojkotu bílých výrobků, apeluje na Američany, aby nakupovali jen u černochů

  1. Viete si predstaviť,že by napr. nemecký vlastenec vyzýval k bojkotu obchodov v moslimskom vlastníctve /napr. tureckých kebabární/ a apeloval na Nemcov /ktorých neustále ubúda/, aby nakupovali v reťazcoch s bielymi majiteľmi? Väzeniu by sa určite nevyhol…

  2. @Anonymný vlastenec: Proč vyzývat, civilizovaný vlastenec tohle dělá automaticky, bez pošťuchování. Je řada obchodů, do kterých bych z principu ani nepáchl …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout