Také v tradičně katolické Itálii se mění kostely na mešity (video)

Také v tradičně katolické Itálii se mění kostely na mešity (video)

Muslimové velmi často hovoří v souvislosti s dobytím Evropy o dobytí Říma. Itálie je tak velmi důležitým dílkem islamizace Evropy, přičemž symbol katolicismu – Vatikán – si již muslimové osobou Bergoglia víceméně převzali. Tím, že je Itálie navíc vstupní branou do Evropy zejména pro džihádisty z Afriky, islamizuje se rychleji, než mnohé jiné země.

Asi jen málokoho by pak napadlo, že i v této tradičně katolické zemi může dojít k tomu, aby byly přeměněny kostely na mešity. Je to asi totéž jako kdyby měly být mešity v Saúdské Arábii přeměněny na kostely. Jenže v Saúdské Arábii se kostely stavět nesmí vůbec a přeměna mešity v kostel je nemyslitelná v jakékoli muslimské zemi, včetně těch, které o sobě tvrdí, že jsou sekulární.

Pro pochopení je nutno nakonec zdůraznit, že italské zákony neumožňují legálně stavět mešity jako takové. Ty se proto pojmenovávají jako „islámská centra“, „kulturní centra“ apod… V podstatě jde ovšem o klasické muslimské mešity – či chcete-li modlitebny – kde chybí už jen klasický minaret. Uvnitř se provozují tytéž modlitby a kázání jako v každé jiné mešitě.

V Itálii je hned několik kostelů, které byly přeměněny na mešity. K první takové konverzi došlo v 90. letech.

Oficiálně jsou takové mešity, které vznikly místo kostelů, tři, ale toto jsou pouze oficiální čísla a nezahrnují ty kostely, které byly odsvěceny a možná později přeměněny na islámská místa uctívání. A nejsou zde započítány ani ty „sdílené“.

První na konci 90. let: kostel San Paolino dei giardinieri v Palermu, se změnil v mešitu. Toto je ve skutečnosti první kostel v Itálii, který byl odsvěcen a používán jako místo uctívání pro muslimskou komunitu. Oltář ad orientem z budovy postavené na konci šestnáctého století byl odstraněn, aby uvolnil místo pro koberce tuniských věřících, kteří přes dvacet let klečí a modlí se směrem k Mekce.

sicilský kostel se jako první v Itálii proměnil v mešitu

V roce 2015, opět na Sicílii, se evangelický kostel Agrigento přeměnil na novou mešitu. Na severu obce islámské sdružení Nuova Generazione di Lunetta, Mantua zakoupilo prostory sousedící se současným sídlem, kde byl malý křesťanský kostel: „Budou to multifunkční místnosti, kde budeme hostit děti a kde budeme pořádat různé aktivity, včetně modliteb,“ prohlásil tehdy Hammadi Ben Mansour, pověřený prezidentem sdružení, které je v současné době v Maroku, aby veřejně ukázal, jaký je nový krok v islamizaci území s rozšířením další nelegální mešity.

„Není to mešita,“ chlubí se Ben Mansour s vědomím, že oficiálně to být mešita nemůže, protože je to v rozporu se zákonem, ale ve skutečnosti to je mešita. A bude to „legální“ mešita.
Ve skutečnosti byl areál již místem bohoslužeb, byl zde malý evangelický křesťanský kostel, který muslimové zakoupili. V místě pak založili islámský spolek, což je způsob, jak lze „legálně“ přeměnit kostel či jakékoli jiné místo na mešitu. Nezáleží na tom, že je to obscénní symbol islamizace horší než garáž přeměněná na nelegální mešitu.

Nemluvě o případech „sdílených“ jako v Římě. Na okraji hlavního města dal kněz farnost k dispozici muslimské komunitě, která kostel každý pátek mění v mešitu…

Na římský kostel, který se každý pátek mění na mešitu, se můžete podívat v tomto videu. Povšimněte si hned na začátku nápisu na budově, který upozorňuje na to, že jde o multináboženské místo:

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout