Švédsko: Z postřelení dvou malých dětí byli obvinění čtyři členové přistěhovaleckého gangu

Švédsko: Z postřelení dvou malých dětí byli obvinění čtyři členové přistěhovaleckého gangu

Je to pár měsíců, co jste si zde mohli podrobněji přečíst informace o dvou malých švédských dětech, které byly  na hřišti postřeleny při přestřelce gangů. Jednalo se o dva malé sourozence (chlapce a dívku), takže pro jejich rodinu to byla velmi traumatizující situace. Zajímavé nyní bude sledovat, jak se s případem vyrovnají soudy, neboť tím, kdo děti postřelil je prominentní černý rapper. Zajímavé je, že nejen ve Švédsku, ale i jinde v Evropě má skoro každý kriminální gang v čele rappera…

Čtyři muži s přistěhovaleckým původem jsou nyní stíháni po střelbě ve Flemingsbergu loni v létě, při níž byly zastřeleny dvě malé děti, které si hrály na nedalekém hřišti. Jedním z obžalovaných je mediálně uznávaný rapper George Dixon, známý pod uměleckým jménem Gee Dixon (viz titulek).

Děti se dostaly pod palbu, když na sebe zločinci začali střílet 17. července tohoto roku ve Visättře ve Flemingsbergu jižně od Stockholmu.

Pětileté i šestileté dítě zasáhly výstřely, když přecházely lávku.

25letý muž je obviněn z výstřelu, který zasáhl děti. Je obviněn z trestných činů se zbraněmi s přitěžujícími okolnostmi a z těžkého ublížení na zdraví.

Další tři muži byli obviněni z trestných činů, ke kterým došlo v souvislosti s postřelením dětí. Dva z mužů jsou obviněni z těžkého ublížení na zdraví a jeden z mužů z trestných činů se zbraní s přitěžujícími okolnostmi.

Jedním z obžalovaných za útok s přitěžujícími okolnostmi je rapper „Gee Dixon“, 30 let, který byl chválen v různých mediálních kontextech a hostoval v televizních pořadech, jako je TV4 „Lyckliga gatan“ a „Allsång på Skansen“ na SVT (obdoba naší ČT).

„Dvě nevinné děti byly zasaženy kulkou, když si venku hrály poblíž místa, kde žijí. I když střelba neměla nikoho z nich zasáhnout, je naprosto nepřijatelné, aby lidé, kteří by neměli nosit zbraň, tak stále činili, čímž vystavují další lidi riziku smrti v jejich každodenním životě,“ uvedl v prohlášení zástupce hlavního žalobce Stefan Creutz ze södertörnského státního zastupitelství.

Podle prokurátora způsobil 25letý muž dětem a rodině velké utrpení – a to fyzické i psychické.

„Policie investovala do řešení těchto trestných činů značné prostředky. Od prvního dne jsme vedli předběžné vyšetřování s plnou silou všemi možnými vyšetřovacími metodami. Dnešní obžaloba je výsledkem velmi dobré spolupráce mezi námi,“ řekl Creutz v úterý, když byla vznesena obvinění.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout