Šokující zjištění francouzských novinářů o korupci a ovlivňování obchodování v institucích EU

Šokující zjištění francouzských novinářů o korupci a ovlivňování obchodování v institucích EU

Je to již asi týden, co přišli francouzští investigativní novináři s odhalením a důkazy o tom, jak silně je EU prolezlá klientelismem a korupcí. To je ostatně něco, co my všichni víme, vždyť stačí jen vidět, kdo bývá dosazován na nejvyšší posty v EU, zejména pak do Evropské komise. Jde často o bezpáteřní, lehce zkorumpovatelné loutky, jejichž minulost je nejednou kriminální. A to nemusíme pro příklad ani chodit do zahraničí…

Mainstreamová média měla již nějakou dobu na to, aby detaily šokujících odhalení zveřejnila. Ale ono je ticho po pěšině. Většina našeho mainstreamu je totiž velmi štědře dotována právě z EU, což je ostatně jedna z forem korupce. Mainstream tak logicky EU podporuje a nikdy nezveřejní nic, co by tuto zprofanovanou instituci v očích občanů srazilo ještě níž. Ostatně, mainstreamoví novináři nemají za úkol vás informovat, jejich cílem je vámi manipulovat.

Francouzský investigativní novinář Jean Quatremer publikoval v deníku Liberation sérii článků, které odhalily obchodování se zájmy a další nekalé praktiky prováděné soudci Evropského soudního dvora, úředníky Evropské komise a poslanci Evropské lidové strany (EPP – z našich europoslanců jsou v této frakci poslanci z KDU, TOP09 a STAN).

Autor článku po dlouhém vyšetřování obvinil soudce a předsedu Evropského soudního dvora (ESD) Koena Lenaertse a další významné představitele EU spojené s EPP ze střetu zájmů a obchodování s vlivem na soudce ESD.

Obvinění se měli účastnit schůzí nezákonně hrazených z veřejných prostředků v letech 2010 až 2018. Organizátory schůzí byli Karl Pixten, bývalý auditor Evropského účetního dvora (nedávno odsouzený za finanční podvody) a několik bruselských lobbistů.

Těchto schůzek se měl údajně zúčastnit i tehdejší předseda Evropské komise Jean Claude Juncker , bývalý místopředseda Komise Jyrki Katainen a současný komisař pro rozpočet EU Johannes Hahn.

Jak píše novinář pro Liberation, je výmluvné, že Evropská komise pod vedením Ursuly von der Leyenové spolu s úřady několika zemí, jejichž vládám dominují klíčové strany EPP, jsou obviněny z nátlaku na Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) aby neprováděl vyšetřování některých záležitostí.

Na první pohled se zdá, že vysocí politici v institucích EU napojených na EPP se skandál snaží zamaskovat, což je stále patrnější, podíváme-li se na tlak vyvíjený na samotný OLAF, aby se vydal jinou cestou.

Je překvapivé, že ačkoli skandál podrobně popisuje přední francouzský list a renomovaný novinář, Donald Tusk, který zkorumpovanou frakci EPP vede, se k němu nevyjádřil. I když je pravda, že schůzky se konaly v letech 2010-2018, kdy Tusk a jeho Občanská platforma (PO) byli pouze členy EPP, Tusk sám zastával jednu z nejdůležitějších pozic EU na základě doporučení EPP z roku 2014. Pět let byl předsedou Evropské rady.

Na skandál však v EU nereaguje nikdo, ostatně, také šéfka EK náleží k této frakci. A nereagují na něj ani mainstreamová novináři – je celkem lhostejné, v které zemi.

Došlo v EU po těchto odhaleních alespoň k personálnímu zemětřesení? Samozřejmě, že ne.

Dokonce i sám Quatremer v rozhovoru  přiznal, že je překvapen takřka nulovou reakcí ze strany institucí EU a samotné Paříže.

„Kritika EU je přijímána jako kritika myšlenky samotné Evropské unie. Domnívám se, že to vysvětluje, proč se takových skandálů málokdy dotýkáme. Mezitím EU je politika a kritika EU nekritizuje myšlenku Unie, ale jednoduše se zabývá politikou,“ uvedl.

Poznamenal, že lidé zastupující EPP, které dominují politici Křesťanskodemokratické unie Německa (CDU), a která je vedená Donaldem Tuskem, jsou ti, kteří jsou v těchto skandálech zdaleka nejvíce namočeni.

„Pro EU je to vážný problém, protože se ukazuje, že ji ovládá malá skupina lidí, hlavně Němců. To vyvolává otázku situace demokracie v EU,“ řekl Quatremer.

Rozsah odhalených skandálů je děsivý, ale ještě více šokující je pokrytectví elit EU, které se v reakci na to dostaly do úzkých. Co se stalo s údajnými evropskými hodnotami, které představitelé EU tak rádi zmiňují? Co se stalo s právním státem, z jehož nedostatku jsou Polsko a Maďarsko tak často obviňovány? Kdy se bude v Evropském parlamentu konat rozprava o podvodech a korupci v orgánech EU?

Deficit demokracie v orgánech EU není tajemstvím. Zatímco vlády členských států jsou voleny v demokratických volbách, o pozicích v těchto institucích rozhodují skryté politické obchody a dohody.  Nyní se ukazuje, že o nich také rozhodují peníze. Jaké právo mají takto zvolení úředníci na to, aby ovlivňovali rozhodnutí demokraticky zvolených vlád, plnících svůj volební program?

EU se neustále ohání jakousi demokracií, přitom jde v zásadě o nedemokratickou instituci, která dokonce i demokraticky volené europoslance selektuje podle jejich světonázoru. I proto byl v EP vytvořen tzv. „cordone sanitaire“ proti jediné frakci, která je zásadně proti politice EU  a zastupuje ty občany, kteří jsou s EU dlouhodobě nespokojeni. Jenže tento názor je v EU neakceptovatelný, proto se také nesmí nikdo s podobným názorem objevit ve vedení EU.

EU slouží k likvidaci evropských národních států a národů, jedním z hlavních cílů EU je pak výměna evropských obyvatel za Afričany, Araby a Afghánce. V tomto směru se zejména posledních 6 let EU velmi horlivě činí. Ostatně, Šojdrová, která u nás dlouhodobě prosazuje dovoz vousatých sirotků, patří také k oné zkorumpované frakci. Není jistě náhoda, že i některé další europoslankyně z této frakce ve svých zemích prosazují dovoz džihádistů. Copak jim asi za případný úspěch bylo přislíbeno?

Je až neuvěřitelné, kolik lidí zkorumpovanou a totalitní EU podporuje. Drtivá většina Evropanů volí probruselské strany (u nás jde o 90% voličů) a tím dává nepřímo signál, že chce tohoto molocha udržet při životě. A to přes nesčetné totalitní manýry, zcela zřetelnou snahu o likvidaci Evropanů a silně korupční prostředí tohoto spolku.

Uvědomte si konečně, že EU zde není pro Evropany, ale proti nim….

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 4.9]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout