Ve francouzském obchodním domě křičeli dva muslimové „Allahu akbar“, vyvolali obrovskou paniku

Ve francouzském obchodním domě křičeli dva muslimové „Allahu akbar“, vyvolali obrovskou paniku

Pro nás, káfiry, znamená výkřik „Allahu akbar“ povel „utíkej pryč“ nebo „k zemi“… Každopádně v zemích, kde již mají velmi bohaté zkušenosti s islámským obohacováním, dokáže tento pokřik vyvolat takovou paniku, že v davu může dojít ke snaze dostat se překotně z místa potencionálního ohrožení, což pak vede i k nejednomu zranění. Něco podobného se nedávno přihodilo v jistém francouzském obchodním domě.

Připomínám, že ve Francii už došlo k mnoha útokům se stovkami mrtvých a lidé mají stále v paměti jak útoky z Paříže,  tak například hned dva brutální útoky z Nice. Pak není divu, že výkřik „Allahu akbar“ dokáže způsobit vlnu zděšení a neskutečný chaos…

U trestního soudu v Saint-Etienne byl požadován podmíněný trest jednoho roku proti dvěma lidem. Byli obviněni z násilí na shromáždění s úmyslem škodit. Loni v červnu křičeli Alláhu akbar v prodejních prostorách obchodního domu Casino Monthieu (foto výše).

Na svědecké lavici u trestního soudu v Saint-Étienne se 52letý Brahim toto pondělí snažil přesvědčit soudce o své bezúhonnosti. Dne 7. června 2020 neočekával takovou reakci od ostatních zákazníků v Monthieu.

Alláhu Akbar je pro něj prý výzvou k modlitbě, nikoli „válečným pokřikem“, jak chce, aby předsedající soudkyně Catherine Vaillantová věřila. On a jeho 38letý přítel Mehdi se brání tímto: měli duchovní diskusi, byl to „výkřik srdce“.

Obžaloba však připomíná fakta: Téměř 200 lidí bylo převezeno do bezpečí. V panice muž, který je nyní společným žalobcem, spadl na svého rok a půl starého syna a zlomil mu rameno. Dítě je už v pořádku, ale pro otce je psychický šok ještě dnes hmatatelný.

Prokurátor hovoří o „provokatérech“, kteří si mohli být vědomi důsledků takového činu. Požaduje podmínečně jeden rok ve vězení. Soudci oznámí svůj verdikt 20. prosince.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout