Antifa zaútočila na tureckou mešitu v Lipsku (video)

Antifa zaútočila na tureckou mešitu v Lipsku (video)

Je velmi neobvyklé, aby Antifa útočila na islámské cíle. Zpravidla je to přesně naopak, Antifa bývá v čele průvodů pod transparentem „Uprchlíci vítejte“ a naopak narušuje – obzvlášť pak v Německu – různé protimigrační demonstrace. Ostatně, Pegida by mohla o jejich útocích vyprávět…

Nicméně důvodem toho, že levicoví extremisté napadli mešitu, nebyl fakt, že jde právě o mešitu, ale jen to, že patří Turecku…

Útok na mešitu Ditib Eyüp Sultan na východě Lipska se odehrál včera – tedy v pondělí – večer. Dav bouřící se proti údajnému policejnímu násilí hodil předměty do oken muslimské modlitebny. Nedaleko byla poničena auta, zapáleny odpadkové koše.

Extremisté zpočátku rozbíjeli okna domů a aut. Snažili se zapálit vozidla petardami. Když dorazila policie, v místě hořely barikády z popelnic. Láhve a pytle s barvami letěly směrem k důstojníkům. Policie chytila jedenáct  lidí a dočasně je vzala do vazby. Vyšetřování stále probíhá.

Proč levicoví radikálové útočí na mešitu? Antifa považuje mešity podpůrného sdružení Ditib („Turecko-islámská unie Institutu pro náboženství e.V.“) ne za místa bohoslužeb nebo mešity, ale spíše za místa pro fašistickou propagandu, tureckou nacionalistickou indoktrinaci. A to hlavní, proti čemu Antifa bojuje, je právě nacionalismus nebo národní stát vůbec.

Nová německá vláda nedávno prohlásila, že největším problémem Německa je pravicový extremismus. Ten levicový se snaží bagatelizovat, stejně jako teroristické útoky těch, jejichž dovoz nová vláda podporuje ještě víc, než vláda Merkelové. Ostatně, Antifa řádí podobným způsobem v Německu poměrně často a vláda většinou k těmto incidentům mlčí. Nyní je to však poprvé, co Antifa zaútočila na mešitu.

Pokud by přišel útok z  názorově opačné strany, jistě už by ho byla nejen plná média, ale ihned by se k němu vyjádřila i německá vláda s plnou hubou islamofobie. Ale co nyní, bude taktně mlčet, aby podpořila ozbrojenou pěst režimu – Antifu?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

One thought on “Antifa zaútočila na tureckou mešitu v Lipsku (video)

  1. Díky za vysvětlení!
    I Antifáci pochopili, že Islámské bratrstvo jsou náckové.
    To žasnu, takový duševní výkon bych od nich nečekala.
    Teď se budou drbat za ušima a nebudou vědět co dřív. ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout