Pobodání, střelná zranění a utržená ruka – výsledek útoku ve francouzském obchodním centru

K případu ještě nejsou žádné detailnější informace o původu útočníků ani napadených, zatím lze tedy v tomto ohledu jen spekulovat. Vzhledem k přesile útočníků, kdy pět mužů napadlo tři mladíky, lze předpokládat, že minimálně útočníci patří k obohacující části francouzské společnosti, jako je tomu prakticky ve všech obdobných případech.

Nejistý je zatím i původ obětí, ovšem podle toho, že mladíci nebyli schopni se bránit a zejména dva byli značně zmasakrováni, lze předpokládat, že se spíše jednalo o domorodé obyvatelstvo, které již není vedeno k tomu, aby podobné situace zvládalo. Bránit se mladí Evropané dnes  umí snad už jen virtuálně – při hře, ne v reálném životě.

Mohlo však jít i o vyřizování účtů mezi konkurenčními gangy, ovšem podobné akce se většinou nekonají na veřejných místech. K bitkám gangů dochází ve většině případů v místě jejich bydliště, v ghettech, kde mají jistotu, že místní nebudou proti nikomu z nich svědčit.

Ve středu večer došlo k násilnému útoku v nákupním centru McArthurGlen v Pont-Sainte-Marie poblíž Troyes (Aube). Dva muži byli zraněni, jednomu byla utržena ruka. Několik podezřelých je na svobodě.

Tři mladí jedinci se stali oběťmi obzvláště násilného útoku krátce před 19:00  ve středu večer v outletovém centru McArthurGlen poblíž McDonald’s. Policie byla nucena střílet. Na místě narazili na tři muže, kteří tvrdili, že byli právě napadeni pěti dalšími. Ti mezitím utekli.

Jedna z obětí měla bodnou ránu v obličeji a druhá byla zraněna střelnou zbraní a měla také utrženou ruku. Třetí mladík byl zraněn jen lehce. Dva těžce zranění, kteří byli převezeni do nemocnice, již nejsou v ohrožení života. Pachatelé, kteří utekli, zůstávají na svobodě.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Pobodání, střelná zranění a utržená ruka – výsledek útoku ve francouzském obchodním centru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout