Litevci vyplácí 1000 eur každému ilegálovi, který je ochoten se vrátit domů

Nová trasa do Evropy přes Bělorusko se poslední dobou neukazuje být právě ideální. I když se poměrně značnému počtu ilegálů již podařilo projít, mnoho dalších mělo smůlu. Ne každý vydrží příliš dlouhé čekání v zimě na hranicích, takže první asi tisícovka využila speciálních letů do Iráku. Nicméně stále ještě většina ostatních se nechce vzdát svého snu o životě v Německu.

Někteří si však začínají uvědomovat, že se vysněného Německa jen tak nedočkají. Právě těm, komu již dochází trpělivost při čekání na spásné Německo, nyní nabízí Litva řešení…

Litva ve čtvrtek oznámila, že nabídne ilegálům více hotovostní pomoci, aby je motivovala k návratu domů, protože pobaltský člen EU pracuje na repatriaci tisíců z nich.

Každý ilegál, který se dobrovolně rozhodne vrátit do své země původu, nyní obdrží od státu 1 000 eur -namísto dosud slibovaných 300 eur – a zpáteční letenku.

„Po zamítnutí většiny žádostí o azyl potřebujeme řešení pro návrat migrantů do jejich zemí původu,“ řekla  ministryně vnitra Agne Bilotaiteová.

„Doufáme, že vyšší platba zvýší počet migrantů, kteří se dobrovolně vrátí,“ dodala.

I když je tisíc eur podstatně víc, než původně nabízených 300 eur, stále je to několikanásobně méně, než kolik většina z nich dala za cestu. Tedy oněch 1000 eur by jim ani vzdáleně nevrátilo veškeré náklady na cestu a pašeráky. Je tedy nepravděpodobné, že nově nabídnutý úplatek v nějaké větší míře zabere.

Ostatně, pokud by se jim povedlo dostat do kýženého Německa, tak zejména ti, kteří se vydávají za nezletilce, by si pravidelně přišli na mnohem lepší částky.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Litevci vyplácí 1000 eur každému ilegálovi, který je ochoten se vrátit domů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout