Itálie: Pákistánec s noži vtrhl na policejní stanici a žádal okamžitou deportaci

Itálie: Pákistánec s noži vtrhl na policejní stanici a žádal okamžitou deportaci

Tento případ jasně ukazuje, že státy EU nemají o deportace zájem. Nedočká se jí totiž ani ten, kdo si o ni žádá. Mladý Pákistánec tak zřejmě namísto v Pákistánu skončí v některé italské psychiatrické léčebně…

Nože namířené na policisty a výhrůžky smrtí proti nim  – tak to vypadalo ve vestibulu policejní stanice v Reggio Emilia: „Pokud mě nerepatriujete, zabiju vás.“

Pákistánec, kterému je 19, se v úterý ráno těsně před devátou objevil na strážním stanovišti kasáren ve via Dante, kam každý den chodí mnoho občanů podávat stížnosti nebo žádat o informace. Vyslovil naléhavou žádost: „Chci být okamžitě repatriován“.

Pákistánec reagoval přehnaně a nečekaně: začal se ohánět dvěma kuchyňskými noži s čepelí dlouhou 23 centimetrů a stále opakoval svůj požadavek s tím, že pokud ho okamžitě neodvezou do Pákistánu, všechny zabije. A dodal, že je Talibánec.

Okamžitě zasáhli policisté, kteří se ho snažili přesvědčit, aby oba nože vydal. Zdálo se, že se devatenáctiletý mladík uklidnil, ale nestalo se tak: krátce poté, vlastně překvapivě, vytáhl třetí nůž, který měl zaražený v botě, a znovu vyhrožoval policistům smrtí.

V tu chvíli byl znehybněn a zatčen za odpor vůči veřejnému činiteli a nošení nebezpečných předmětů, čímž měli na mysli  tři kuchyňské nože, které si přinesl.

Ani pouta ho ale nedonutila upustit od výhružek: i po svém zatčení kromě toho, že opakoval, že chce být deportován, říkal, že chce zabít policisty, vyhrožoval zabitím i zcela nevinným lidem, dokonce i dětem.

Soudce pro předběžné vyšetřování Luca Ramponi potvrdil jeho vyšetřovací vazbu ve vězení. „Jde o opatření odůvodněné konkrétními  skutečnostmi a určitou společenskou nebezpečností, kterou podezřelý projevil před a po činu, pro který byl zatčen.“

Přísnější varianta byla přijata také proto, že nemá zaměstnání, ekonomickou podporu a bydliště, kde by mohl být umístěn do domácího vězení.

Vyšetřující soudce popisuje jeho jednání jako násilné a neodůvodněné, založené na iracionálních důvodech, tedy vůli dosáhnout repatriace. A poznamenává větu, kterou pronesl před policisty: „Vyprofiloval se ideologicky tím, že se definoval jako Talibánec“.

Podle jeho vyjádření byl 19letý mladík bezdomovec, který spal v prostoru vlakového nádraží. Tvrdil, že mu dal nože Ital.

Nyní se čeká, jak Pákistánci vyjde psychiatrický posudek, jemuž bude podroben ve světle chování, které se policistům jevilo poněkud anomální.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Itálie: Pákistánec s noži vtrhl na policejní stanici a žádal okamžitou deportaci

  1. Repatriovat v žádném případě. Jenom v Evropě se mladíkovi dostane kvalitní léčby. Do Pákistánu vrátit , až bude zase OK. Ách jo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout