Itálie: Dívka byla znásilněna ve vlaku, další dívce se po napadení podařilo utéct

Itálie: Dívka byla znásilněna ve vlaku, další dívce se po napadení podařilo utéct

Nejde rozhodně o první případ znásilnění ve vlaku. V minulosti už v Itálii k několika podobným případům došlo, přesto – jak je vidět – vlaky stále nejsou pod dohledem. Mladé dávky se tak stávají lovnou zvěří.

Lombardie je ovládána muslimskými gangy, složenými z potomků imigrantů. A všichni jsou legální. Za pár desetiletí, pokud se nic nezmění, budou Lombarďané doma menšinou.

Policie pátrá po dvojici násilníků, kteří v pátek večer napadli dvě dívky ve vlaku Milán-Varese a na nádraží. O víkendu se vlaky běžně zaplní velmi mladými lidmi, kteří se po večeru v Miláně vracejí domů. Vlaky se v Saronnu vyprázdní a vagóny zůstávají na každé další zastávce čím dál opuštěnější, v zemi nikoho, kde gangy nerušeně jednají. Velmi ojedinělé jsou kontroly ve vlacích i na nádražích obcí a měst na trase.

Situace, která přiměla násilníky jednat během cesty, která se pro jistou dívku stala noční můrou. Podle rekonstrukcí oba muži zamířili za první kořistí do vlaku. 22letá dívka na cestě domů byla sama. V mžiku ji obklíčili, skočili na ni a znásilnili ji. Poté odešli a vystoupili z vlaku na stanici Venegono Inferiore, kde útok pokračoval. Nebyli spokojeni, šli hledat druhou oběť. Zaměřili se na další dvaadvacetiletou dívku, která čekala na nádraží na vlak směřující do Milána. K ženě se ti dva přiblížili, začali ji osahávat, ale ona našla sílu zareagovat a dokázala se osvobodit, utekla a hledala pomoc. Proto ti dva utekli a zmizeli ve tmě,

Mobilní jednotka Varese pronásledovala dva nebezpečné násilníky a zkoumá všechny stopy, které zůstaly na cestě, počínaje kamerami pro sledování v časovém rámci, ve kterém k oběma útokům došlo: od 22:00 do 22:15. Dívky –  obě ve věku 22 let – byly v slzách a šoku přivezeny do nemocnice Del Ponte ve Varese. Zpráva o jedné z obětí hovoří jasně: znásilnění. Naštěstí se druhé podařilo před znásilněním zachránit. Vyšetřovatelé shromáždili svědectví obětí a rekonstruují cestu dvou násilníků, kteří možná nastoupili do vlaku v Miláně a možná žijí v oblasti Venegono, pár kilometrů od Varese. Cesta byla ohraničena mnoha sledovacími kamerami, jejichž záznamy jsou v těchto hodinách prohledávány, aby daly tvář a jméno zločineckému páru. Vyšetřování pokračuje v maximálním utajení, ale brzy by mohl přijít zlom.

K velmi vážné epizodě došlo na úseku, který byl již v minulosti problematický pro špatnou bezpečnost ve vlacích. Cestující byli při několika příležitostech vystaveni sexuálnímu obtěžování, fyzickému nebo verbálnímu obtěžování. Zásah náhodných kolemjdoucích, jiných cestujících nebo kontrolorů však v těchto případech většinou odvrátil vážnější následky.

AKTUALIZACE: Jeden z pachatelů je Severoafričan, druhý už stihl dostat i italské občanství…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout