Další zdevastovaný kostel – tentokrát v německém Stuttgartu

Další zdevastovaný kostel – tentokrát v německém Stuttgartu

Cizinci vnikli do kostela v Gutenbergstrasse v sobotu večer (4. prosince 2021) a poničili interiér.

Podle všeho mezi pátečním večerem 20:00 a sobotními 10:15 ráno rozbili čtyři okenní tabule  kostela a pravděpodobně se jimi dostali do budovy. Uvnitř kostela byly rozbity skříně, shozena dvířka od skříní z ochozu do kostela, byly vytrženy lavice z jejich ukotvení a zničeny dveře na ochoz. Bylo rozbito více než dvacet oken, některá s kvalitními vitrážemi, byly také převráceny police a po zemi poházeny Bible. Neznámí vetřelci navíc vystříkali obsah hasicího přístroje. Škody na majetku by se podle prvotního odhadu měly vyšplhat do několika desítek tisíc eur.

Stuttgart: Kirche in der Gutenbergstraße von Unbekannten verwüstet

Poničené kostely se staly po celé multikulturní Evropě již zcela běžným folklorem. Jisté je,  že v případě, že budou pachatelé dopadeni, nebudou potrestáni vůbec nebo jen symbolicky. Pokud by ovšem kdokoli poničil mešitu, už by byla takového činu plná média a pachatelé by v případě dopadení dostali velmi přísný trest…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

One thought on “Další zdevastovaný kostel – tentokrát v německém Stuttgartu

  1. Hlavne v Anglicku, Holandsku, Švédsku dochádza k rušeniu dávno nenavštevovaných kostolov a často aj ich búraniu a „náhrade“ vahhábistickými mešitami už prakticky denne. Samozrejme, opačný proces nehrozí nikde v Európe, dokonca ani v Poľsku či Maďarsku. Aj tamojší diktátori chodia okolo moslimov po špičkách , nekladú prekážky prisťahovalectvu a považujú Saudskú Arábiu, Kosovo, Turecko, Katar za spojencov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout