Francie: Súdánec zavraždil recepčního azylového centra, centrum pak zapálil

Možná si pamatujete, že k velmi obdobnému případu došlo už před rokem. Také tehdy byl zavražděn zaměstnanec francouzského azylového zařízení Súdáncem. Ovšem ten, kdo se rozhodne pro podobnou práci, musí počítat s tím, že nese svá rizika. Zaměstnanci podobných zařízení jsou většinou  nadšení vítači, lze tedy zkonstatovat, že v těchto případech platí pořekadlo: „Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění“…

Súdánský invazista nožem ubodal recepčního útulku v malém severofrancouzském městě Nogent-sur-Oise a následně místo zapálil.

Poté šel muž na místní policejní stanici a udal se za zabití.

Recepční místní humanitární organizace Adoma, která zaměřuje většinu svých aktivit na pomoc ilegálům, byl nalezen mrtvý na svém pracovišti v pondělí 6. prosince kolem 21:30 poté, co byl ubodán k smrti. Policie reagovala na scénu kvůli žhářství v migračním centru. 40letý recepční byl zmasakrován, říká státní zástupce Senlis, regionálního centra, ke kterému Nogent-sur-Oise patří.

Hlavní podezřelý byl umístěn do vazby poté, co se dobrovolně dostavil na městskou policii v Nogent-sur-Oise a udal se za zabití a zároveň přiznal, že zapálil části dotyčné budovy. Podle žalobce se zdá, že měl s obětí spor.

Asi 30 letý podezřelý nemá trestní historii s výjimkou drobného porušení dopravních předpisů. Jeho přiznání neodhalilo žádnou motivaci, která by mohla naznačovat radikalizaci. V době svého zadržení hlásil, že má sebevražedné sklony. Podle policejního zdroje bude podroben psychologickému vyšetření.

„Oběť, která se připojila k humanitární organizaci v roce 2002, byla obzvláště oceněna obyvateli azylového centra a spolupracovníky,“ napsala Adoma v prohlášení. „Vykonával svou funkci s největší profesionalitou a byl hluboce zapojen do svého sociálního poslání, kterým bylo pomáhat nejchudším a umožnit jim zapadnout do společnosti.“

Dvacet obyvatel, jejichž obydlí požár zničil, bude přemístěno.

Zaměstnanci pracující v migračním centru byli často cílem lidí, kterým pomáhají. Právě v říjnu tohoto roku byl jeden zaměstnanec zavražděn v jiném migračním centru ve Francii. V únoru byl klientem zavražděn ředitel jiného migračního centra ve Francii.

Šéf organizace na pomoc uprchlíkům ve Francii byl v roce 2020 ubit k smrti železnou tyčí ve spánku Afgháncem.

Vedoucí migračního centra v Itálii byla v roce 2020 znásilněna Nigerijcem, přičemž žena vyprávěla o své zkušenosti italským novinám.

Mnoho evropských zemí si Súdánce vydržuje, například Švédsko si je dokonce dováží letecky přímo ze Súdánu.

To Libye oproti tomu zachycené Súdánce posílá domů….

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout