Renovátoři hodlají přeměnit katedrálu Notre Dame na zábavní park ve stylu Asie a Afriky

Když vyhořela katedrála Notre Dame, tak snad jen málokdo pochyboval o tom, že nešlo o náhodné vzplanutí, jak nám to bylo po celou dobu prezentováno. Stačilo vidět, jak po celém světě muslimové bujaře oslavovali zničení tohoto křesťanského symbolu podobně, jako oslavují každý teroristický útok v Evropě. Nicméně, od samého začátku bylo jasné, že na vypátrání pravé příčiny požáru a dopadení pachatele není nejmenší zájem. Systému se totiž požár hodil právě k tomu účelu, aby mohla být starobylá katedrála degradována na prostor, který nebude mít s původním charakterem a účelem nic moc společného, ale bude naopak vyhovovat duchu současné ideologie.

V nové katedrále proto renovátoři nezapomněli jak na multikulturalismus, který bude zřejmě hlavním tématem, tak na dnes nejčastěji skloňovanou problematiku klimatu.

Po katastrofálním požáru 15. dubna 2019 začali moderní architekti plánovat novou a aktualizovanou katolickou katedrálu Notre Dame v Paříži.
Navrhované plány zahrnovaly obří skleněnou věž na znamení sekularismu nebo islámský minaret, který by měl respektovat rostoucí muslimskou populaci. Dalším nápadem byl skleněný bazén na střeše katedrály.

Stalo se tak poté, co prezident Emmanuel Macron oznámil, že vyhlašuje soutěž na přestavbu proslulé katedrály.

V květnu 2019 francouzský senát schválil vládní návrh zákona o obnově Notre-Dame, ale přidal klauzuli, že katedrála musí být obnovena do stavu, ve kterém byla před požárem.

Nyní se však zdá, že renovátoři doufají, že promění historickou katolickou katedrálu v zábavní park s důrazem na Afriku a Asii.

Požárem zpustošenou katedrálu Notre Dame nyní renovátoři mění na „probuzený zábavní park“, v němž budou umístěny exponáty, objevitelské stezky a křesťanské figuríny.

Podle nových plánů budou zpovědní lóže, oltáře a klasické sochy zrušeny a nahrazeny módní uměleckou nástěnnou malbou se zvukovými a světelnými efekty vytvářejícími emocionální prostory.

„Objevitelská stezka“ povede návštěvníky různými kaplemi s důrazem na Afriku a Asii a písmo bude vyzařovat na stěny v různých jazycích, včetně mandarínštiny. Jedna ze svatyní bude dokonce věnována životnímu prostředí.

Maurice Culot, oceňovaný pařížský architekt, řekl The Telegraph: „Je to, jako by se Disney stěhoval do Notre-Dame.

„To, co navrhují udělat s Notre-Dame, by se nikdy nestalo s Westminsterským opatstvím nebo s chrámem svatého Petra v Římě. Je to jakýsi zábavní park a velmi dětinský a triviální vzhledem k majestátnosti tohoto místa,“ říkají kritici.

Prezident Emmanuel Macron (na snímku uvnitř katedrály v dubnu) si stanovil cíl umožnit návštěvníkům návrat dovnitř v roce 2024, v roce, kdy Paříž hostí olympijské hry.
Macron chce, aby byl nový zábavní park otevřen v roce 2024, kdy má být v Paříži Olympiáda

Úředníci říkají, že symbol Francie bude přístupný turistům bez rozdílu, „ať už z Číny nebo Švédska“.

Kritici však tvrdí, že 850 let starý kostel takto znehodnocují a mění jej v „politicky korektní Disneyland“.

Jeden vysoce postavený zdroj blízký renovaci řekl, že  se Notre Dame změní na experimentální showroom, který  katedrálu „zmrzačí“.

„Dovedete si představit, že by správa Svatého stolce dovolila něco takového v Sixtinské kapli?“, řekl vysoce postavený zdroj s přístupem k nejnovějším plánům. Bylo by to nepředstavitelné. Nejsme zde na prázdném místě. To je politická korektnost, která zešílela. Chtějí proměnit Notre-Dame v experimentální liturgický showroom, který nikde jinde neexistuje.“

Návrhy ukazují naučnou stezku, která návštěvníky provede 14 tematickými kaplemi. Ty budou zobrazovat Genesis, Abrahama, Exodus a proroky, ale také pět kontinentů.

Podle nových návrhů (některé z plánů na nástěnné malby moderního umění na obrázku nahoře) budou zpovědní lóže, oltáře a klasické sochy zrušeny pro módní umělecké nástěnné malby se zvukovými a světelnými efekty vytvářejícími "emocionální prostory".
takto má vypadat interiér, kde se budou na stěnách promítat info nápisy v různých jazycích

Afrika a Asie jsou v popředí, zatímco Evropa, Amerika a Oceánie jsou zastrčené za apsidou nebo zcela chybí.

Prohlídka končí v kapli věnované „smířenému stvoření“ s odkazem na encykliku papeže Františka Laudato si si, která mířila ke zhoršování životního prostředí a globálnímu oteplování.

Otec Gilles Drouin (příznivec Bergoglia), který tyto  plány posvětil, řekl, že chce návštěvníky naučit základům křesťanství, aniž by z něj udělal „těžký katechismus“.

Původní úmysl předělat katedrálu na mešitu naštěstí díky stále ještě většinové nemuslimské společnosti neuspěl, nicméně podobná renovace katedrálu degraduje neméně. Každopádně je šílenost, která z ní za necelé dva roky vznikne, názornou ukázkou zvrácenosti vládnoucí ideologie, v jejímž jméně musí být zničena dokonce i velmi stará historická památka, která přežila mnoho válek, včetně obou světových, aby ji nakonec zdevastovala „liberální demokracie“.

Ani by mne neudivilo, kdyby na dovršení všeho v tomto novém Disneylandu představili Ježíše jako transsexuálního černocha…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Renovátoři hodlají přeměnit katedrálu Notre Dame na zábavní park ve stylu Asie a Afriky

  1. Rád by som pripomenul, že odsväcovanie kostolov v Anglicku, Holandsku, Švédsku atď. a ich premena na /prakticky výlučne/ vahhábistické mešity prebieha závratným tempom už zhruba 20 rokov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout