Německo: Pohraniční vesnice se díky invazi necítí bezpečně, místní si stěžují i na hory odpadků

Německo: Pohraniční vesnice se díky invazi necítí bezpečně, místní si stěžují i na hory odpadků

I když Poláci tvrdí, že nyní perfektně střeží hranice, přesto se přes Polsko hrnou davy invazistů z Běloruska. Jejich cíl je jasný: Německo. Ovšem obyvatelé pohraničních vesnic si již stěžují na neúnosné podmínky, v nichž jsou nuceni žít.

Pak bych se ráda těchto stěžovatelů zeptala: „Kohopak jste volili?“

Dopady nelegálního vstupu stále více pociťují obyvatelé německých pohraničních vesnic, včetně Západního Pomořanska. Poté, co jsou ilegálové převezeni na německo-polskou hranici, mohou snadno přejít do země zaslíbené, volně se pohybovat a tím i procházet vesnicemi. Nikdo neví, kdo přichází nebo kdo opravdu jsou.

I když článek hovoří o odpadcích a procházejících skupinách lidí, pravděpodobně existují další problémy, které lidé raději skrývají, aby se nedostali před soud za předsudečnou nenávist a xenofobii.

Rostoucí příliv ilegálů přicházejících běloruskou cestou přes Polsko a překračujících hranice se Západním Pomořanskem, je pro obce v pohraniční oblasti velkým problémem. „Občané těchto komunit mimo jiné informují o zvýšené přítomnosti policie, průzkumných letech a velkém množství odpadků, které zde po ilegálech zůstávají,“ říká okresní správce Michael Sack (CDU).

„Ve vesnicích se mnozí obyvatelé cítí nepříjemně nebo vyděšeně, když nad nimi v noci krouží vrtulníky nebo kolem nich náhle prochází neznámé skupiny lidí,“ říká Müller.

Obyvatelům prý vadí především plýtvání, protože invazisté zde zanechávají spoustu věcí, nejde jen o hory  odpadků, ale i o oblečení. Několik pytlů na odpadky naplní  plastovými lahvemi, přikrývkami, kapesníky nebo oblečením každý den.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.