Německo: Cizinci jsou neúměrně často zastoupeni v partnerském násilí

Německo: Cizinci jsou neúměrně často zastoupeni v partnerském násilí

Je to asi rok, kdy museli vzít v Německu v potaz novou kolonku – „zločiny ze cti“. V minulosti se jednalo jen o občasné případy v rámci turecké, případně arabské komunity, již delší dobu žijící v zemi. Ovšem v posledních letech se tyto případy množí. Ostatně, v každé mešitě nabádá imám své souvěrce k bití žen a dětí. Zločiny ze cti jsou pak akceptovány i v mnoha zemích původu „Novoněmců“.

Federální kriminální policie (BKA) zaznamenala v loňském roce 146 655 případů násilí v partnerství. Ve srovnání s rokem 2019 se jedná o nárůst o 4,9 procenta. S podílem 34,2 procenta jsou letos v hodnocení BKA opět neúměrně často zastoupeni podezřelí ze zahraničí.

Podle Spolkového statistického úřadu tvořili „Neněmci“ v roce 2020 přibližně 12,5 procenta populace. Hodnocení BKA neposkytuje žádné informace o možném migračním pozadí obviněného, pokud je občanem Německa. Turci nebo Arabové, kteří se již narodili v zemi nebo dostali občanství, jsou tak zahrnuti v kolonce „Němec“ a ne mezi cizinci.

Stejně jako v předchozím roce byli zahraniční podezřelí nejčastěji z Turecka s 15,8 procenty. Následovali Syřané s 8,3 procenty. Na třetím a čtvrtém místě následovali Poláci a Rumuni se 7,9 a 5,7 procenty. Afghánci tvořili 4,6 procenta.

Přistěhovalci, kterým nebyl pobyt ve Spolkové republice Německo povolen, jsou ve statistikách rovněž zaznamenáni samostatně. V loňském roce představovali asi 2,2 procenta celkové německé populace. Jejich podíl na násilí činil 4,7 procenta.

Podezřelí byli většinou muži se 79,1 procenty a násilí ve většině případů směřovalo proti jejich bývalým partnerkám. Nejčastěji – z 61,6 procenta –  byli obviněni  z úmyslného lehkého ublížení na zdraví. Přibližně 22,3 procenta obětí bylo ohroženo, pronásledováno nebo donucováno. Následovala nebezpečná tělesná zranění s 12,2 procenty. Podíl znásilnění nebo sexuálního napadení byl 2,3 procenta.

„Různé studie naznačují, že některé migrační skupiny jsou častěji postiženy násilím v párových vztazích,“ uvádí hodnocení….

K uvedenému je ovšem třeba dodat, že o drtivé většině násilných napadení se nikdo nedozví. Muslimky se totiž bojí týrání hlásit nejen ze strachu z pomsty ze strany tyrana, ale i jeho rodiny. Zachycené případy tak budou sotva pár procent z celkového počtu…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout