Na Kanárské ostrovy včera dorazil konvoj člunů z Afriky v doprovodu pobřežní stráže

Nejen italská, ale také španělská pobřežní stráž se pečlivě stará o to, aby byly peníze od evropských daňových poplatníků maximálně využity přesně k těm účelům, pro něž je od EU dostává. Španělská pobřežní stráž tak přebírá funkci pašeráků zejména v oblasti Kanárských ostrovů, kde je už ovšem doplňují i lodě neziskovek.

Letos zatím nebylo dne, kdy by nedorazila nějaká ta loď ke břehům tohoto dříve tak oblíbeného dovolenkového cíle Evropanů. Z ostrovů jsou většinou subsaharští Afričané letecky převáženi do pevninského Španělska, odkud se zřejmě rozptýlí po celé Evropě.

Na Kanárské ostrovy připlouvá téměř každý den loď s nelegálními přistěhovalci. Mnoho z nich je také vyloveno neziskovkami ve vodách u Gran Canaria, Tenerife a spol.. V letošním roce úřady již napočítaly více než 18 500 neoprávněných vstupů. Jen včera se k nim připojilo dalších 173 Afričanů.

Ve vodách u Fuerteventury byly objeveny čtyři nafukovací čluny. Kolem 15:15 byla objevena loď s 46 cestujícími ze subsaharských zemí asi osm mil od Morro Jable. Kyvadlová doprava Salvamento Marítimo španělské pobřežní stráže pak obohacovače vyzvedla a přivezla je do Gran Tarajal.

Jen o chvíli později byly u Fuerteventury objeveny další tři nafukovací čluny, které odstartovaly v konvoji z El Aiúnu směrem ke Kanárským ostrovům a na ostrovy je doprovodila další loď pobřežní stráže Guardamar Concepción Arenal.

Opět zdůrazňuji, že toto vše se děje denně a nejen ve Španělsku. A především, tato podvratná činnost španělské či italské pobřežní stráže je velmi štědře dotována EU, stěhování Ariky do Evropy si tak platí sami Evropané…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout