Arab, který zavraždil před lety dvouletou belgickou holčičku, byl konečně odsouzen

Arab, který zavraždil před lety dvouletou belgickou holčičku, byl konečně odsouzen

Tento případ by měl být dalším varováním pro ženy, které si začínají s muslimem. Už několikrát jste si zde mohli přečíst o případech Evropanek, které si vzaly muslima, případně s ním třeba jen krátce chodily a poté, co ho opustily, byly zavražděny. V několika případech se vražda ze cti dotkla nejen žen, ale i jejich dětí.

O tom, že evropská justice nadržuje muslimům, už dávno nelze pochybovat. Neuvěřitelné je, že pachatel tak zrůdného činu nebyl v období před jednáním odvolacího soudu ve vazbě, ale zůstával na svobodě a dostal tak příležitost uniknout do zahraničí. V původní domovině pak nebylo možné jen tak vraha dopadnout. Nakonec, jen díky snaze rodiny zavražděné holčičky, vraha po letech spravedlnost dostihla…

Thea byla zavražděna svým nevlastním otcem na její druhé narozeniny: Byl v Belgii odsouzen na 15 let vězení, i když mezitím uprchl do Maroka.

Belgické rodině, která mnoho let čekala na spravedlnost, se ulevilo. Vrah malé holčičky, která zemřela v roce 2005, byl v Maroku odsouzen k 20 letům vězení. Tento trest byl tedy vyšší než trest uložený v Belgii. Pachateli se podařilo uprchnout, když byl propuštěn před odvolacím soudem. Díky úsilí rodiny byl znovu vypátrán.

Malá Thea zemřela ve věku dvou let na své narozeniny. Byla ubita k smrti Mounirem Kiouhem, novým partnerem její matky.

V roce 2011 byl muž v Belgii odsouzen k 15 letům vězení, nejprve v prvním stupni a poté v odvolacím řízení. Mezi soudními řízeními uprchl do Maroka.

Po dlouhém hledání ho Theina rodina našla. V roce 2018 odjeli příbuzní do Tetouanu, aby 23. dubna podali obžalobu. O tři dny později byl podezřelý zatčen.

Marocká justice se pak považovala za kompetentní ho soudit. „Nový soud umožnil článek 707 marockého trestního zákoníku. Každý marocký občan, který spáchá trestný čin v zahraničí, ale není pravomocně odsouzen, může být ve své zemi souzen za stejný trestný čin. Tohle je článek, který nám pomohl,“ vysvětluje Karine Gramtine, Theina teta.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Arab, který zavraždil před lety dvouletou belgickou holčičku, byl konečně odsouzen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.