Merkelová ubezpečila Lukašenka, že jedná s EU o humanitárním koridoru pro 2 tisíce ilegálů, které si chce vzít Německo

Merkelová ubezpečila Lukašenka, že jedná s EU o humanitárním koridoru pro 2 tisíce ilegálů, které si chce vzít Německo

Už nějakou dobu je jasné, že Německo se jen třese na to, aby si mohlo vzít co nejvíc invazistů z bělorusko-polských hranic. Nyní hodlá jednat s EU, kde chce žádat o vytvoření humanitárního koridoru.

Velmoci skupiny G7 ve čtvrtek vyzvaly Bělorusko, aby okamžitě ukončilo probíhající migrační krizi na hranicích Evropské unie, a obvinily Minsk, že se snaží „odvrátit pozornost“ od porušování mezinárodního práva a lidských práv.

V prohlášení šéfové diplomacií Spojeného království (které vykonává rotující předsednictví skupiny G7), Kanady, Francie, Spojených států, Německa, Itálie, Japonska a Evropské unie „odsuzují organizování nelegálního přistěhovalectví přes jeho hranice běloruským režimem. Vyzýváme režim, aby okamžitě ukončil svou agresivní a zneužitelnou kampaň, aby se vyhnul další smrti a utrpení,“ uvedli.

V Bělorusku je v současné době asi 7000 ilegálů, z toho asi 2000 na hranici s Polskem.

Mluvčí běloruské hlavy státu Natalia Eïsmontová uvedla, že Minsk bude usilovat o repatriaci 5 000 ilegálů a ujistila, že německá kancléřka Angela Merkelová vyjednává s Evropskou unií „humanitární koridor“ pro evakuaci zbývajících 2 000 ilegálů do Německa.

To samozřejmě koresponduje s tím, že již 2x (naposledy včera) měla Merkelová poměrně dlouhý telefonický hovor s Lukašenkem. Zřejmě reaguje i na to, že mnoho německých měst si vyžádalo nový příděl multikulturního obohacení…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout