Kdo je cizinec bez státní příslušnosti, který v Mnichově pobodal desetiletého chlapce?

Kdo je cizinec bez státní příslušnosti, který v Mnichově pobodal desetiletého chlapce?

Jistě jste i vy narazili informace o tomto útoku, k němuž došlo již v sobotu a posléze o něm informovala německá  i naše média. I když se oficiálně uvádí, že jde o jedince bez státní příslušnosti, objevila se i zmínka o jeho pravděpodobném původu.

V Bavorsku opět došlo k útoku nožem – tentokrát na teprve desetiletého chlapce. Chlapec byl v sobotu večer se svými rodiči a bratrem v obchodě s oblečením „TK Maxx“ v Mnichově na nákupech.

Podle mnichovské policie byl chlapec právě v oblasti eskalátoru z prvního do druhého patra, když ho náhle 57letý muž bodl kuchyňským nožem.

Mladá oběť musela být převezena do nemocnice na pohotovost. „Jeho zranění jsou vážná,“ píše BR. Bodné rány však údajně nejsou život ohrožující.

57letý muž je oficiálně považován za jedince bez státní příslušnosti, pravděpodobně pochází z Ukrajiny. Bild uvádí, že oběť byla dvakrát bodnuta – v oblasti krku a ramen – a že jeho rodiče a bratr museli být svědky brutálního činu.

K uvedenému popisu pobodání jen připomínám, že jde o typicky „halal podřezání“, které míří obětem na krk. Může jít jak o muslima z Ukrajiny (Tatar?) či Ruska (Čečenec?), tak o občana některé z bývalých sovětských republik. V Německu byla nedávno rozprášena buňka tádžických džihádistů, kteří osnovali útoky. Tyto úvahy však považujte jen za spekulace, založené právě na způsobu útoku. Ovšem džihádistická buňka byla letos objevena i na Ukrajině.

Bezprostředně po krvavém útoku vyjelo na místo deset policejních hlídkových vozů. V době příjezdu prvních policistů byli svědci již schopni muže s nožem přemoci. Podle deníku BILD tito svědci také poskytli první pomoc.

Zda zahraniční pachatel násilí, který zjevně nemá doklady, jako „uprchlík“ – a tedy není veden jako příjemce sociální péče – také bydlí někde v Bavorsku, zatím není známo.

Jak dlouho je útočník v Německu? Také o tom v současné době nejsou žádné informace.

Na místě by ovšem byla i další otázka: „Kolik dalších, podobně neregistrovaných cizinců, kteří chodí po ulicích s nožem, se v Německu nachází?“

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout