Už přes dva týdny trvají mohutné protivládní demonstrace v Itálii, do ulic již vyšly miliony lidí po celé zemi (videa)

Už přes dva týdny trvají mohutné protivládní demonstrace v Itálii, do ulic již vyšly miliony lidí po celé zemi (videa)

Už několikrát jsem vás zde informovala o mohutných demonstracích proti tzv. „zeleným pasům“, které od 15.10. potřebují všichni Italové i do zaměstnání (na videa předchozích demonstrací se můžete podívat ZDE, ZDE, ZDE nebo ZDE). Od poloviny října jsou tak blokovány i přístavy, především pak Terst, odkud již armáda několikrát demonstranty vyhnala, aby se tam opět vrátili. Podobná situace je i v paralyzovaném přístavu Janov, ale také v dalších italských přístavech či velkých městech.

Mohutné demonstrace pokračují zejména během víkendů a nic na tom nemění ani probíhající summit G20, snad jen to, že se tentokrát demonstrace vyhnula velmi přísně střeženému Římu. Perličkou je také to, že stále více policistů odmítá zakročit proti demonstrantům, tedy svým spoluobčanům, takže italské vládě v tomto směru pomohla německá. Ovšem ne z nezištných důvodů, přístav Terst již totiž patří Němcům (konkrétně hamburskému přístavu).

Níže se opět můžete podívat na některé demonstrace ze včerejška. Protesty probíhaly po celé zemi a Italové nehodlají skončit, dokud vláda nezruší zelené pasy. Ovšem obávám se, že ani měsíce podobných demonstrací by nepomohly. Nakonec nejspíš pomůže to, že chybí 30% lidí v zaměstnání…

Milán:

Milán, sídlo RAI ( italská státní televize, obdoba naší ČT):

Ještě jednou sídlo RAI:

 

Terst:

Turín:

Janov:

Pordenone:

 

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout