Švédsko: Politik byl uvězněn za 19 znásilnění v pečovatelském domě

Švédsko: Politik byl uvězněn za 19 znásilnění v pečovatelském domě

Mnohé nejen švédské politické strany s nadšením přijímají i členy z řad osob neevropského původu, aby pak mohly ukazovat, jak jsou rozmanité a multikulturní. Zřejmě i to byl důvod, proč mohl na komunální úrovni jedné ze švédských parlamentních stran (samozřejmě těch názorově „správných“) působit i politik, který měl dosud nejeden problém se zákonem. Hlavní přece je, že je díky němu strana dostatečně multikulturní…

Třicátník, který byl dříve zvolen do Umírněné strany v obci Västra Götaland, byl zatčen pro podezření z 19 znásilnění.

Tyto trestné činy byly údajně spáchány v letech 2015 až 2017 v domě s pečovatelskou službou v západním Švédsku, kde muž v té době pracoval.

„Je to tak citlivá situace při vyšetřování, že nemohu zacházet do podrobností o tom, kolik žalobců existuje nebo jaké vazby mají na podezřelého,“ řekla prokurátorka Hediye Kurtová.

Muž je také podezřelý z trestných činů šíření dětské pornografie. V minulosti byl zapojen do Ligy mládeže Muf a byl zastupitelem za Umírněné. Mimo jiné byl soudcem odvolacího soudu.

V červnu 2019 byl muž odsouzen k 1,5 roku vězení za krádež, drogové delikty a přijímání kradeného zboží. Poté ukradl šperky, hotovost a další věci starším lidem, které navštívil při práci v domácí péči.

Muž popírá jakékoliv provinění.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout