Saúdská Arábie provedla rekordní počet poprav a středověkých trestů podle práva šaría

Saúdská Arábie je „údajně“ náš spojenec. Celý západní svět doslova leze do pozadí této zemi, která patří k hlavním sponzorům atributů islamizace Evropy. Tedy financuje mešity, modlitebny a různé islámské spolky. Saúdské Arábii podlézá většina evropských zemí, včetně naší končící vlády, která v loňském roce uzavřela nadstandartní vztahy s touto zemí, která je symbolem islamizace. To znamená větší počet pozemků a nemovitostí, ale i celých lokalit, odprodaných největším islamizátorům Evropy.

Zatímco proti Rusku nebo Bělorusku uplatňujeme sankce ve velkém, Čínu či Írán poučujeme o „lidských právech“, před Saúdskou Arábií padáme na zadek. Většina západních zemí se k SA chová jako poslušný lokajíček. Přitom tato země, která si jen hraje na „liberálnější“, ve skutečnosti notně přitvrzuje. Na to nyní upozorňují zejména britští fanoušci FC Newcastle United, tedy klubu, který nyní patří Saúdské Arábii. Zemi, která v posledních letech provedla rekordní počet poprav.

Připomínám, že v této zemi může být provedena poprava třeba za nevěru (kamenování). Za tu je ovšem považováno například i to, když je žena znásilněna. Oběť tak může být lehce odsouzena jako viník…

Veřejné stětí, ukřižování a sekání končetin jsou součástí saúdskoarabského nemilosrdného a středověkého soudního systému, který zaznamenal rekordní počet poprav.

 Veřejná poprava stětkem v Saúdské Arábii
veřejná poprava stětím v Saúdské Arábii

 

Je to jen pár let, co v SA provedli strašlivou masovou popravu zahrnující 47 mužů, včetně jednoho ukřižovaného a dvou s hlavou nabodnutou na hrotu. Většina byla popravena za účast na protivládní demonstraci, podle SA se jednalo o teroristy.

Saúdskoarabský korunní princ Mohammed Bin Salmán nyní vlastní 80 procent britského fotbalového klubu, což v zemi způsobilo poprask. I proto se nyní britští reportéři více zajímají o dění v této zemi, která v mnoha ohledech ještě neopustila středověk.

Saúdská Arábie v roce 2019 popravila rekordních 184 lidí, zatímco o rok dříve to bylo 149. Většina z popravených byli pašeráci drog či jiní pachatelé, odsouzení za nenásilné trestné činy. Toto číslo v roce 2020 kleslo na pouhých osm, protože tehdy země hostila předsednictví skupiny G20, ale v první polovině letošního roku se opět zvýšilo.

Do července 2021 bylo popraveno celkem 40 lidí.

Mezi těmi, kteří v současné době čekají na stětí, je Abdullah al-Howaiti, kterému bylo 14 let, když byl zatčen na základě obvinění z vraždy, které popírá.

V roce 2017 království provedlo 146 poprav, zatímco v roce 2016 země zabila 47 mužů během jediného dne. Ti, kteří byli zabiti během popravy, byli všichni odsouzeni za „teroristické trestné činy“.

Jeden z těch, kteří byli sťáti, Abdulkareem al-Hawaj, byl však zatčen za účast na protivládním protestu, když mu bylo pouhých 16 let. Byl odsouzen za to, že byl „teroristou“ v procesu, který Amnesty International označila za „frašku“.

Saúdská Arábie má třetí nejvyšší počet poprav na světě za Čínou a Íránem. Korunní princ Salman chce z pouštního království udělat technicky zdatný národ 21. století a zavedl liberální reformy. Jde však jen o reformy „kosmetické“. Tedy takové, které nijak neodporují právu šaría či Koránu.

Proč by například nemohla žena řídit auto, když za Mohameda nic podobného neexistovalo. A v Koránu není nikde uvedeno, že žena nesmí jet sama na velbloudovi. Takový ústupek vyvolá dojem, že se země liberalizuje, na druhou stranu se tak daří udržet právo šaría.

Saúdská Arábie si stále ponechává trest smrti za velký počet trestných činů, včetně obchodu s drogami, „čarodějnictví“ a vražd. Většina rozsudků smrti je vykonávána na veřejnosti stětím, jako tomu bylo na území Islámského státu. A jako to dělal už Mohamed.

Procesy údajně trvaly jeden den a přiznání byla získána mučením. Země nemá žádný písemný trestní zákoník ani trestní řád a soudní řízení, neboť to by bylo proti právu šaría.  To umožňuje soudům široké pravomoci určit, co představuje trestný čin a jaké tresty si za  trestné činy odsouzený zaslouží.

Jediným prostředkem odvolání je přímo král, který rozhoduje o tom, zda odsouzený bude žít nebo zemře.

Seznam trestů je ponuré čtení.

 Těla pěti jemenských mužů sťaných v Saúdské Arábii zůstala oběšena poté, co jim byly znovu připojeny hlavy.
vystavená těla popravených Jemenců

STĚTÍ

Jen za první čtyři měsíce roku 2018 provedla země 86 poprav, z toho polovinu za nenásilné trestné činy. Jen letos v červenci bylo popraveno nejméně 27 lidí.

Stětí zůstává nejčastější formou popravy a rozsudek se tradičně provádí na veřejném náměstí v pátek po modlitbách. Náměstí Deera v centru hlavního města Rijádu je místně známé jako „Chop Chop Square“.

Práce může být ponurá, ale zdá se, že hlavní kat země je na svou práci hrdý. Poté, co navštíví rodinu oběti, aby zjistili zda chtějí vězni odpustit, vykoná popravu.

 Saúdský kat Muhammad Saad al-Beshi
Saúdský kat Muhammad Saad al-Beshi

„Když se dostanou na popravčí náměstí, jejich síla se vyčerpá,“ řekl BBC Muhammad Saad al-Beshi. „Pak jsem si přečetl příkaz k popravě a na signál jsem vězni uřízl hlavu.“

Nedávný nárůst počtu exekucí vedl k nabídce práce pro osm katů na webových stránkách o pracovních místech ve státní službě. Formulář žádosti PDF ke stažení pro pracovní místa uvedl, že spadají pod pojem „náboženští funkcionáři“ a budou na dolním konci platové stupnice státní služby.

 

 

UKŘIŽOVÁNÍ

V Saúdské Arábii se praxe „ukřižování“ týká soudem nařízeného veřejného vystavení těla po popravě, spolu s oddělenou hlavou, pokud je setnutá.

V jednom případě se na sociálních sítích objevily fotografie, na nichž je vidět pět bezvládných těl visících z vodorovné tyče s hlavami zabalenými v pytlích. Stětí a ukřižování se konaly před jizanskou univerzitou, kde studenti skládali zkoušky na veřejném náměstí. Vystavené mrtvoly by měly působit jako odstrašující prostředek.

OCHRNUTÍ

Tento trest se většinou využívá jako „odplata“.  Tedy něco jako „oko za oko, zub za zub“.

Nejvýraznějším příkladem byl případ Aliho al-Khawahira, kterému bylo 14 let, když bodl přítele do páteře a zanechal ho „úplně ochrnutého“ od pasu dolů.

O deset let později byl odsouzen k ochrnutí od pasu dolů, pokud oběti nezaplatí milion saúdských rijálů. Ali al-Khawahir však nebyl paralyzován poté, co jeho rodina souhlasila s tím, že zaplatí jeho oběti milion rijálů (270 000 dolarů) jako odškodné.

V takových případech může oběť požadovat provedení trestu, požádat o finanční náhradu nebo udělit podmíněnou nebo bezpodmínečnou milost.

KAMENOVÁNÍ

Kamenování zůstává trestem za cizoložství žen v Saúdské Arábii. Podle jednoho svědka jsou obžalované ženy vhozeny do děr a pak na ně jsou z kamionu vysypány kameny. V roce 2015 byla kamenováním odsouzena k smrti vdaná 45letá žena původem ze Srí Lanky, která pracovala jako služebná v Rijádu.

Její partner, který byl svobodný a také ze Srí Lanky, dostal trest 100 ran bičem poté, co byl shledán vinným ze stejného trestného činu.

VYPÍCHÁNÍ OČÍ

Abd ul-Latif Noushad, indický občan, byl odsouzen k tomu, aby mu bylo v odplatě vypíchnuto pravé oko za jeho roli v rvačce, při níž byl zraněn saúdský občan. Pracoval na čerpací stanici a dostal se do sporu se zákazníkem a v následném boji udeřil druhého muže do hlavy a udeřil ho do oka.

Další saúdské noviny ArabNews 6. prosince informovaly, že soud nedávno odsoudil egyptského muže k tomu, že mu má být vypíchnuto oko. Byl obviněn z toho, že házel kyselinu do obličeje jinému muži, který následně ztratil zrak.

BIČOVÁNÍ

Ti, kteří byli odsouzeni za urážku islámu, mohou také očekávat, že budou bičováni.

V případu, který přinesl mezinárodní odsouzení, byl blogger Raif Badawi odsouzen k 1000 ranám bičem a 10 letům za mřížemi. Muž prý si prošel utrpením, o kterém jeho žena Ensaf Haidar říká, že ho málem zabilo.

V roce 2017 byl muž odsouzen k deseti letům vězení a 2000 ranám bičem za vyjádření svého ateismu na Twitteru. Osmadvacetiletý muž údajně odmítl činit pokání a trval na tom, že to, co napsal, odráží jeho přesvědčení a že má právo je vyjádřit.

AMPUTACE

Amputace je trestem za krádež, přičemž odsouzenému je odstraněna pravá ruka. Trestný čin „loupeže na dálnici“ je trestán křížovou amputací, která zahrnuje odstranění pravé ruky a levé nohy.

O drtivé většině trestů se samozřejmě neví. Úplně se mlčí například o vraždách ze cti, které jsou v zemi plně akceptovány a nejsou tedy ani nijak trestné. Horší trest vás tak čeká poté, když napíšete, že jste ateista, než když zavraždíte vlastní manželku či dceru. Za to vás totiž žádný trest nepotká….
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Saúdská Arábie provedla rekordní počet poprav a středověkých trestů podle práva šaría

 1. V Saudskej Arábii má veľa priateľov a obchodných partnerov aj Orbán – ktorý nijako nebráni prívalu migrantov a teda ani Arabov do Maďarska /bohužiaľ neviem po maďarsky a netuším, ako to v tej krajine vyzerá s getami pre týchto „obohacovačov“… /, jeho fotky so saudskoarabskými šejkami sa dajú ľahko vygoogliť. O /zatiaľ/ tajnom spojenectve s Izraelom sa už popísalo veľa, napríklad na stránke iránskej Press TV. Najhoršie však je,že aj Putina si tento najneľudskejší režim sveta už dávno omotal okolo prsta a ruský „stratég“ drží nad ním ochrannú ruku práve tak ako USA a EÚ.

  1. Vlastenče, tady bych rozlišovala pohnutky USA a Putina. Ten se řídí zásadou, neplést se zbytečně do cizích věcí. I v Rusku samotném má čečenský Kadyrov volnou ruku. Stačí loajalita. A tahle politika se mu vyplácí, džihádisté se v RF vyskytují jen opravdu výjimečně.
   Spojené státy naopak všude strkají rypáky a školej obyvatelstvo. Ale saúdští monarchové + další šmejdi na Arabském poloostrově mají výjimku.
   Proč!?!?!?
   Protože mazaně políbili těm správným Vyvoleným prsten Stalo se to už dávno, za Roosevelta , byl to handl, tolerance jistého cizorodého vetřelce uprostřed Orientu, výměnou za slib obchodovat s ropou jenom v amerických dolarech.
   Dneska jsou tak “ oblíbení” arabskou ulicí, že jsou sami rádi za strýčka Sama za zadkem. Seděj na kufrech a čekají, kdy to bouchne.
   O kšeftu mezi USA a Saúdy pojednává Quincy Pakt.

 2. O pár dní sa uskutoční historicky prvá Veľká cena Formuly 1 práve v Saudskej Arábii. Nepochybujem,že aj striktný vegán Lewis Hamilton bude nútený sa počas tých pár dní stravovať podľa halal predpisov , teda jesť brutálnym spôsobom pripravené mäso. Vegetariánske či dokonca vegánske reštaurácie by sme v tejto krajine zrejme hľadali márne. Že všetci pretekári a ich štáby budú mimo pretekov zavretí do špeciálnych nemoslimských get, nemusím ani dodávať.Pochopiteľne sa bude oslavovať bez alkoholu a prítomnosť žien v hľadisku, v zákulisí či pri pódiu bude prísne zakázaná. FIA ropné peniaze nesmrdia…

 3. Zaslepení fanatici z radov západných politikov, novinárov, blogerov často označujú Irán a Sýriu za zločinecké diktatúry a /lživo/ označujú tieto krajiny za smrteľnú hrozbu pre civilizáciu, ale to isté v prípade Saudskej Arábie, Kataru, Turecka im vôbec nevadí. Nevadí im samozrejme ani vojna v Sýrii, Jemene, zverstvá páchané v Libanone, Iráne, najnovšie aj v Afganistane. A už vôbec nie financovanie a inštruovanie islamizácie sveta a Európy. Medzi najextrémistickejšie skupiny tohto druhu patrí proizraelský a zároveň prorijádsky Gatestone Institute, zrejme financovaný práve petrodolármi.

 4. To nás čekají v Evropě věci. Většina lidí si stále vůbec nepřipouští a neví co is lam znamená. Ani netuší, že i ateismus či držení bible je v SA a dalších is lamo zemích teroristický čin trestaný smrtí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout