Obyvatelé a obchodníci z multikulturní čtvrti Lyonu jsou znepokojeni – každodenní pouliční boje se staly pravidlem

Obyvatelé a obchodníci z multikulturní čtvrti Lyonu jsou znepokojeni – každodenní pouliční boje se staly pravidlem

Nejde o žádnou výjimku, podobně multikulturně obohacovaných čtvrtí najdeme v celé Francii tisíce. Problém se již týká snad každého většího či středně velkého města, kde počty takto obohacovaných lokalit rostou. Jak již víte z případů dalších měst, tak reálně se tyto problémy nijak neřeší, pak je jen otázkou času, než začnou brát obyvatelé a obchodníci v těchto lokalitách spravedlnost do vlastních rukou. A jak je vidět i na případu lyonské čtvrti, už o tom dokonce vážně uvažují. Pokud tak někdo předpovídal občanskou válku ve Francii, tak právě existence stále většího počtu takovýchto lokalit je její předzvěstí.

Obchodníci z La Guillotière, multikulturní čtvrti francouzského Lyonu,  opět vyjadřují obavy z rostoucí nejistoty, kterou zažívají v okolí. Několik sdružení, unavených politickou „nečinností“, chce provádět společné operace, aby upoutali pozornost orgánů veřejné moci. A už nehodlají jen přihlížet, plánují tvrdě udeřit.

Na pokraj nervového zhroucení se dostali obchodníci, kteří podnikají na křižovatce Cours Gambetta a Place Gabriel-Péri. Nezdvořilost, násilí, koncentrace nekalých živlů, prodej drog a obchodování s lidmi jsou již realitou každodenního života… A situace se nijak nezlepšuje. Právě naopak. Zhoršuje se a obyvatelé a obchodníci už to nemohou vydržet.

„Tahle čtvrť je peklo. Lidé už sem nechtějí chodit. Umíráme,“ řekl pouliční prodavač. „Není dne bez pouličních bojů. Dnes ráno jich zde bylo 15 až 20. To už není možné,“ dodává další. Podle okolních obchodníků by se nárůst drobných krádeží, obchodování všeho druhu a pouličních bojů časově shodoval se začátkem lockdownů….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.3]

One thought on “Obyvatelé a obchodníci z multikulturní čtvrti Lyonu jsou znepokojeni – každodenní pouliční boje se staly pravidlem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout