V Řecku zatkli iráckého žadatele o azyl, který byl aktivním bojovníkem ISIS

Je zřejmě jen náhoda, že byl tento džihádista dopaden. Většinou se totiž mohou bojovníci ISIS, Al Kajdy, Talibánu či různých afrických bojůvek usazovat po celé Evropě, aniž by je kdokoli reálně prověřoval. Mnohokrát jsem zde upozornila i na fakt, že například naše stávající vláda i justice džihádistům velmi nadržuje, což je ovšem praxe, která je zcela běžná v celé EU. Řecko je pak jedna z mála zemí, které se muslimskou komunitou zabývají alespoň tak, aby se dal občas nějaký ten bojovník odhalit. Jisté je, že tyto případy jsou spíš výjimkou, většina hrdlořezů si žije v různých zemích Evropy, aniž by se jimi kdo zabýval..

Řecká protiteroristická policie v pondělí zatkla žadatele o azyl v centru Atén pro podezření z příslušnosti ke skupině Islámský stát, uvedly úřady.

Podle policejního prohlášení je zatčení 34letého muže výsledkem spolupráce řecké zpravodajské agentury EYP se  zahraničními agenturami, které poskytly potřebné informace.

Podezřelý měl v úterý předstoupit před aténskou prokuraturu. Policejní prohlášení neposkytlo žádné další podrobnosti o totožnosti muže ani o jeho údajných vazbách na Islámský stát.

Podle řeckých médií je podezřelým irácký státní příslušník, který před více než třemi lety přeplul z Turecka na ostrov v Egejském moři s dalšími džihádisty a jehož žádost o azyl v Řecku byla zamítnuta.

Uvedli, že byl v pondělí zadržen za činy, které údajně spáchal na Blízkém východě, než se přestěhoval do Evropy…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “V Řecku zatkli iráckého žadatele o azyl, který byl aktivním bojovníkem ISIS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout