Obrněná vozidla, ostřelovači a vojenské vrtulníky – nevídaná bezpečnostní opatření dnes ovládla islamizované Malmö

Obrněná vozidla, ostřelovači a vojenské vrtulníky – nevídaná bezpečnostní opatření dnes ovládla islamizované Malmö

Většina Švédů, ale dokonce ani vojáků nebo policistů nikdy nic podobného neviděla, neboť taková bezpečnostní opatření se nenasazují ani tehdy, kdy se na veřejnosti objeví některý vrcholný politik. Důvod těchto opatření je ve světle toho, co víme o islamizovaném Malmö, vskutku bizarní – ve městě se koná konference o holokaustu.

Koho asi napadlo konat podobnou konferenci ve městě, kde je – minimálně v rámci Švédska, ne-li snad celé Evropy – největší šance na nějaký incident? Nebo snad chtěli organizátoři dokázat, že muslimové podobnou akci strpí? Proč potom ovšem dělat tak nevídaná opatření, když jsou muslimové tak „mírumilovní?“

Monitorovaný vzdušný prostor, odstřelovači, rozsáhlé policejní kordony, svařené kryty šachet a kanálů, pomoc ozbrojených sil i zahraničních bezpečnostních služeb a široké výzvy veřejnosti, aby se držela dál. Na konferenci o holocaustu v Malmö se zdroji nešetřilo.

„Za 30 let, co jsem byl tiskovým fotografem, jsem nikdy neviděl taková bezpečnostní opatření, připomíná mi to čistě válečnou situaci,“ říká fotograf Nya Dagbladet Freddy Mardell na místě v Malmö.

Ve středu – tedy dnes – začíná takzvaná konference o holokaustu pořádaná v Malmö  švédskou vládou. Cílem je podle těch, kteří jsou u moci, nejen upozornit na pogromy během druhé světové války, ale také upevnit boj proti antisemitismu Švédů, který se podle premiéra Stefana Löfvena během pandemie koronaviru dále zvýšil. K tomu jen dodávám, že nejde o antisemitismus Švédů, ale „Novošvédů“.

„Musíme pochopit, že my ve Švédsku nejsme očkováni proti antisemitismu,“ řekl Löfven v pondělí před konferencí.

Na tuto událost byly vynaloženy obrovské zdroje a velká část Malmö byla uzavřena zátarasy a ploty – a dokonce i vzdušný prostor byl „zajištěn“ pomocí dočasného radaru protiletadlového pluku, který podle SVT dokáže detekovat drony i granáty. Kromě toho byli ostřelovači rozmístěni na strategických místech a drony a policejní vrtulníky střeží město ze vzduchu.

Operace je popisována jako „největší policejní akce v jižním Švédsku“.

„Radar je zřízen v Klagshamnu, aby získal nejlepší obraz situace v Malmö, jak jen je to možné, ale aby také co nejméně vyrušil veřejnost,“ říká Jessica Krantz, vedoucí komunikace protiletadlového pluku.

Oblasti kolem Malmö Live a Malmömässan byly během týdne také uzavřeny a zabezpečeny a obyvatelé Malmö byli varováni policií, že bude obtížné se po městě pohybovat dokonce i veřejnou dopravou. Doprava byla také pozastavena v některých částech Malmö a obyvatelé byli vyzváni, aby nechali auto doma a také jinak aby byli včas venku, což rozhněvalo mnoho obyvatel Malmö.

„Ovlivňuje to celé město a je zřejmé, že to vyvolává podráždění,“ vypovídá Freddy Mardell.

„Myslím, že to bude těžké. Zvláště pro nás, kdo pracujeme a jezdíme autobusem. Zítra začínám ve čtvrt na sedm ráno a nevím, jak se dostat do práce,“ říká žena.

Konference o holokaustu se stala prestižním projektem löfvenovy vlády s tím, že na akci bylo pozváno více než 50 hlav států a předsedů vlád. Z nich však budou přítomni pouze dva – albánský premiér Edi Rama a finský prezident Sauli Niinistö – zda ostatní pozvané země vyšlou velvyslance nebo jiné zástupce, není jasné.

Přítomni budou také předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel, stejně jako švédský královský pár, či zástupci různých židovských organizací.

Podle SVT by se izraelský prezident Isaac Herzog neměl účastnit fyzicky, ale pouze prostřednictvím videovzkazu, ale Prezident mezinárodní lobbistické organizace Světového židovského kongresu Ronald Lauder je přítomen. Předehraný pozdrav k události zaslal také francouzský prezident Emmanuel Macron.

Obrovská bezpečnostní opatření jsou způsobena tím, že událost je v  tomto městě obzvláště ohrožena, ale i proto, že podle náměstka velitele policejního prostoru mají účastníci vysoký stupeň ochrany, a proto byly mimo jiné svařeny kryty šachet a veřejná doprava byla z velké části uzavřena. Kromě švédské policie, bezpečnostní policie a ozbrojených sil dánské a norské bezpečnostní služby  byly požádány o pomoc také dánské a norské bezpečnostní služby.

“ Na místě budeme mít dánské a norské bodyguardy a také vozidla odtud,“ říká Susanna Trehörningová, zástupkyně velitele bezpečnostní policie.

Konference se zaměří především na čtyři oblasti – zachování památky obětí holocaustu, vzdělávání na toto téma, antisemitismus a boj proti antisemitismu a jiné formy rasismu ve všech oblastech života. Během týdne se také konalo několik dalších menších akcí, spojených s dnešní akcí…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Obrněná vozidla, ostřelovači a vojenské vrtulníky – nevídaná bezpečnostní opatření dnes ovládla islamizované Malmö

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout