Německá policie provedla razii v rozsáhlé islámské síti podezřelé z praní špinavých peněz

Německá policie provedla razii v rozsáhlé islámské síti podezřelé z praní špinavých peněz

Počet muslimů v Německu velmi rychle roste a s tím je třeba počítat i s kriminalitou, která se na tyto komunity váže všude ve světě. Praní špinavých peněz a financování islámských bojůvek je běžnou praxí všech ucelenějších muslimských komunit nejen v Evropě.

Policie včera v Německu provedla velké razie po celé zemi v rámci operace na rozbití finanční sítě podezřelé z praní milionů do Turecka a Sýrie, což je poslední zátah v Evropě proti možnému tajnému financování militantních skupin.

Operace, kterou provedla düsseldorfská policie – do níž se v časných ranních hodinách zapojilo více než tisíc policistů ve třech státech Severní Porýní-Vestfálsko, Dolní Sasko a Brémy – provedla razii na místech působení osob napojených na síť a zatkla 11 lidí, včetně 39letého Syřana obviněného z účasti na militantní skupině fronty Al Nusra v severní Sýrii (pozn.: jedná se o tutéž bojůvku, kterou financovali přes Shehadeha i muslimové v ČR).

Finanční síť, na kterou se policie zaměřuje, je známá jako „síť hawala“, která je neformální formou služeb převodu peněz po celém světě a je populární ve všech zemích s muslimskou většinou. Transakce byly usnadněny sítí finančních zprostředkovatelů, kteří převáděli bohatství z jednoho místa na druhé.

V tomto případě podle policejního prohlášení jednotlivci v této „hawalské síti“ prali peníze prostřednictvím nezákonných činností, jako je vydírání a ozbrojená loupež, takže odhadovaný objem transakcí prováděných sítí se od roku 2016 pohybuje kolem 140 milionů EUR.

Během razií policie zabavila cennosti v hodnotě přes 2 miliony eur, jako je zlato, šperky, luxusní auta a hodinky. Podle zpráv muslimové převáděli nabyté bohatství do Turecka a Sýrie, aby financovali zločinecké sítě a militantní skupiny.

Razie německé policie je poslední z takových opatření přijatých Berlínem a dalšími evropskými státy proti  neregulovaným metodám převodu peněz v posledních několika letech.

V květnu tohoto roku německé úřady také obvinily jiného muslima z toho, že poslal finanční prostředky teroristické skupině Islámský stát, a loni francouzská policie provedla operaci, při které zatkla desítky osob podezřelých z financování těchto skupin prostřednictvím kryptoměn.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Německá policie provedla razii v rozsáhlé islámské síti podezřelé z praní špinavých peněz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout