Marocký stát musí zaplatit rodičům dvou znásilněných a zavražděných Evropanek půl milionu eur

Marocký stát musí zaplatit rodičům dvou znásilněných a zavražděných Evropanek půl milionu eur

Pamatujete si ještě na případ dvou mladých naivních dívek – Dánky a Norky, které se vydaly na „báječnou“ dovolenou do Maroka, kde byly posléze znásilněny a dekapitovány? Tato hrůzná událost se stala v prosinci 2018 a hlavní aktéři bestiálního činu dostali tresty smrti, které posléze potvrdil i odvolací soud.

Dívky samozřejmě mohly stále ještě žít, pokud by nebyly zcela mylně vychovány v duchu báječného multikulturalismu. Myslely si, že se jim v cizí zemi nemůže vůbec nic stát. Jedna z nich byla dokonce obdivovatelkou Merkelové, jejíž video v roce 2015 sdílela. Tedy mladé sluníčkářky, na nichž se jednoduše podepsala špatná výchova. Právě to by mělo být varováním pro rodiče, kteří v tomto směru své dcery nechávají velmi často vychovávat školou a prosystémovými youtubery.

Právě rodiče jedné z dívek, kteří tak zřejmě svoje postoje k islámu a multikulturalismu značně přehodnotili, zažalovali marocký stát za jeho zodpovědnost za smrt dívek. A zodpovědnost stát samozřejmě má, protože si tyto radikály přímo šlechtí a dokud neprovedou něco podobného, do vězení se nedostanou. Totéž si pak zjevně myslí i soud…

Marocký stát musí zaplatit pět milionů dirhamů (což odpovídá půl milionu EUR) rodinám dvou severských turistek znásilněných a dekapitovaných v hornaté oblasti Maroka v prosinci 2018. Louisa Vesterager Jespersenová, 24letá Dánka a Maren Uelandová, 28letá Norka, dorazily do Maroka 9. prosince a byly nalezeny mrtvé v pondělí 17. prosince v oblasti Imlil na cestě na horu Toubkal.

Rozsudek správního soudu v Marrákeši byl vynesen 16. června, ale toto pondělí byl znám prostřednictvím internetového portálu Medias24, který připomíná, že to byli příbuzní Dánky Louisy Vesterager Jespersenové, kteří podali žalobu u marockého státu.

V červenci 2019 odsoudil odvolací soud v Rabatu v trestním řízení za trestný čin vraždy tři hlavní obžalované k trestu smrti, což byl rozsudek, který byl později potvrzen kasačním soudem.

Tento soud považoval žádost o náhradu škody pro marocký stát za neopodstatněnou. Advokát rodiny Vesteragerových odhadl výši odškodného na 10 milionů dirhamů (jeden milion eur), ale před odmítnutím tohoto soudu se advokát dostal ke správnímu soudu, který mu nakonec dal za pravdu.

Marrákešský soud se domnívá, že odpovědnost státu je dána zásadou národní solidarity. A přestože stát za tento trestný čin přímo nemůže, nese odpovědnost za to, co se stalo…

Máte-li skutečně hodně silnou povahu, tak se na čin, který si maročtí džihádisté nahrávali, můžete podívat na těchto stránkách, které jsou zároveň zdrojem výše uvedených informací k jinak již uzavřenému případu…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4.8]

2 thoughts on “Marocký stát musí zaplatit rodičům dvou znásilněných a zavražděných Evropanek půl milionu eur

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout