Itálie: Tunisan zavraždil kněze – vítače, který mu pomáhal, nyní dostal doživotí

Itálie: Tunisan zavraždil kněze – vítače, který mu pomáhal, nyní dostal doživotí

Tento kněz konal přesně v duchu hesla „Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění.“ Dlouhodobě vítal muslimské invazisty a ubytovával je na faře, přičemž neváhal dokonce zabránit ani deportaci zločince – jeho budoucího vraha. Nejde zdaleka o jediného evropského vítače, který na svůj pseudohumanismus – tedy podporu džihádistů pod pláštíkem humanity – doplatil.

Ridha Mahmoudi byl odsouzen na doživotí. Šestapadesátiletý tuniský ilegál 15. září 2020 ubodal Dona Roberta Malgesiniho v Comu k smrti. Knězi se běžně přezdívalo „kněz migrantů“. Rozsudek byl vynesen Soudem Assizes  Como.

Takhle umírají dobroseři. Tragédie. Ale ještě tragičtější je, když kvůli jejich vítačství zemřou i další lidé, což se děje mnohem častěji.

Soudce zamítl žádost obhajoby, aby prohlásil Mahmúdího za nezodpovědného za své činy. Nebo alespoň aby nechal vypracovat psychiatrickou zprávu.

Mahmoudi Ridha – Corriere di Como
tuniský vrah dostal doživotí

Prokurátor Massimo Astori dospěl k závěru, že vrah si byl naprosto vědom toho, co v době činu dělal. A že zločin byl promyšlený.

Don Roberto Malgesini, 51, zemřel pár kroků od kostela San Rocca, kde sloužil v Como. Ubodán k smrti Tunisanem, který obdržel již 6 příkazů k vyhoštění.

Pracovníci Charitas a dobrovolníci, kteří pomáhali Donu Robertovi, zopakovali, že Ridha Mahmoudi se cítil být obětí spiknutí s cílem odstranit ho z Itálie. Svědci odhalili portrét domýšlivého muže. Byl přesvědčen, že pro něj nebylo učiněno dost. Byl naštvaný na všechny a hlavně na Italy.

Psychiatr z Charitas, který se s ním setkal, jednou přerušil rozhovor po půlhodině. „On jen mluvil, nebyl ochoten naslouchat, nebyl ochoten přijmout návrhy,“ řekl v soudní síni.

Právník, který mu pomáhal v mnoha záležitostech souvisejících s vyhoštěním, potvrdil, že se neřídil pokyny. „Don Roberto mě požádal, abych mu pomohl a často ho doprovázel na schůzky v mém ateliéru. Pak mi řekl, že už se o něho nechce starat a požádal mě, abych se zmínil o dobrovolnících z Charitasu. Neposlouchal, rozuměl jen tehdy, kdy chtěl. Jeho jedinou pevnou myšlenkou bylo, že se nechce vrátit do Tuniska.“

Stručně řečeno, ten, který mu pomohl, aby nebyl vyhoštěn, byl zabit tím, kterému pomohl….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Itálie: Tunisan zavraždil kněze – vítače, který mu pomáhal, nyní dostal doživotí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout