Německo: Při potyčkách s radikály z Antify bylo zraněno 46 policistů (video)

Německo: Při potyčkách s radikály z Antify bylo zraněno 46 policistů (video)

V Německu dochází stále častěji k násilným útokům Antify, která je ovšem dosud právě samotným systémem využívána proti odpůrcům režimu. A to ať už se jedná o útoky na politiky AfD nebo na odpůrce covidfašismu, tzv. querdenker.  To jsou hlavní důvody, proč si systém dosud tuto bojůvku přikrmoval a podporoval. Nicméně jejich útoky jsou stále násilnější a známý je i fakt, že se tato banda nerozpakuje nabourat do neobývaných objektů, které pak obsadí, asi ve stylu pražské Kliniky.

Jeden takový objekt okupují už delší dobu, aniž by jej kdy hodlali opustit. Pro majitele takových objektů je pak jedinou šancí, jak je získat nazpět, policejní akce. Jenže anarchofašisté z Antify nerespektují nejen majitele squatovaného objektu, ale ani policii. Podle toho to tak v místě, odkud tuto bandu radikálů potřebovali vyhnat, vypadalo…

Policie zatkla 76 lidí při levicových autonomních nepokojích v důsledku demonstrace proti vystěhování wagencampu na náměstí Köpi-Platz. V noci z pátku na sobotu bylo zraněno 46 policistů. Dva z policistů byli tak těžce zraněni, že nemohli pokračovat ve službě, uvedla policie.

Celkem bylo nasazeno 3500 policistů z osmi federálních států a federální policie. Levicoví extremisté se bouřili po vystěhování Köpi 137 od pátečního večera do noci v Berlíně-Kreuzbergu.

Podle policie došlo k vážným škodám na majetku. Úřady zahájily trestní vyšetřování mimo jiné pro zvlášť závažné porušení klidu, odpor vůči exekutorům a napadení, pokus o nebezpečné ublížení na zdraví a poškození majetku. Policie říkala, že nálada byla velmi agresivní. S až 8 000 účastníky přišlo mnohem více demonstrantů, než bylo zaregistrováno.

Hlavní kandidátka SPD v Berlíně Franziska Giffeyová odsoudila nepokoje po vystěhování z wagencampu. „Situace je nevyslovitelná,“ řekla. „Akce s masivním násilím proti policii není v pořádku“. Giffeyová oznámila, že chce zvýšit počet policistů.

K událostem v rbb se vyjádřil i berlínský senátor za vnitro Andreas Geisel. „To, co jsme zažili včera, není politický postoj, ale slepý destruktivní vztek. To je destruktivní a neřeší to žádný problém.“

Köpi Berlín
squat, který byl se značnými problémy vystěhován

AfD Berlín se utvrzuje ve svém pozitivním postoji k vystěhování. Frakce na Twitteru napsala, že nepokoje ukázaly, že vystěhování bylo správné.

A kdepak byli Zelení, velcí to podporovatelé nejen Antify, ale zcela zřejmě i zdejšího squatu, jak sami nedávno potvrdili?? Předpokládám, že akci Antify schvalují…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Německo: Při potyčkách s radikály z Antify bylo zraněno 46 policistů (video)

  1. V Eurábii, ktorej jadrom bude práve Nemecko, nebudú mať anarchofašisti ani iné podobné živly /napr. vegáni či ekoteroristi/ právo ani na život… Ešte aj Stasi bola oproti Antife či mimovládkam celkom neškodným a pre prostých ľudí prospešným zoskupením.

  2. Tak pro Zelené a komunisty z Antify pod ochranou Merkelové je prakticky normální zabírat si cizí majetek, odpovídá to jejich filosofii, vše patří všem, a tak si berou od pracujících lidí co se jim zlíbí, a komu se to nelíbí, dostane přes čuňu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout