V rámci „Zeleného údělu“ se stala Evropa testovacím místem pro Billa Gatese

V rámci „Zeleného údělu“ se stala Evropa testovacím místem pro Billa Gatese

Zelený úděl, kterým fašistická EU zavázala všechny své státy, má údajně vytvořit první bezuhlíkový kontinent na světě. A zároveň nám má názorně ukázat, jak se dá rozvinutý kontinent změnit v rozvojový. Ukáže nám, jak to vypadá, když se pokrok obrátí nazpět a my jdeme dobrovolně zpět vstříc středověku. To je jasné každému, kdo nenaletí na aktivistické výkřiky z Bruselu.

Asi nikoho neudiví, že v tomto Zeleném údělu EU má svůj podíl i Bill Gates. Právě on navázal spolupráci s EU, takže Evropa je jeho testovacím prostorem a Evropané pokusnými morčaty. Právě na nás si má vyzkoušet, jak to vypadá, když jde poprvé v historii lidstva pokrok nazpět. Jak to vypadá, když naráz zchudnou stamiliony lidí a zároveň se dramaticky změní demografické složení kontinentu. A je to zřejmě právě Evropa, kde začne Bill Gates ve velkém prodávat své umělé hovězí maso…

Americký miliardář začal spolupracovat s Evropskou komisí v rámci Zeleného údělu pro Evropskou unii. Chce využít nástrojů, které má mezinárodní gigant k dispozici, k realizaci svých myšlenek boje proti změně klimatu.

Na začátku roku začali eurokraté naplno s klimatickou agendou. Díky provádění zásad Zeleného údělu se Evropa – jak zdůrazňuje předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová – „stane do roku 2050 prvním uhlíkově neutrálním kontinentem“. Ambiciózních cílů socioekonomické revoluce však nelze dosáhnout pouze zvýšením daní. Aby Evropa přežila, potřebuje především inovace – například v současné době nejsme dostatečně schopni ukládat a převádět energii vyrobenou z obnovitelných zdrojů. Jinými slovy, skočíme do propasti a budeme doufat, že vynalezneme padák, než dopadneme na zem. Abychom vyhráli boj proti změně klimatu, musíme slovy Billa Gatese „změnit způsob, jakým vyrábíme téměř všechno“, od stavebních materiálů přes energii a dopravu k potravinám.

Příležitost k inovacím mu nabízí Evropská komise, která s projektem Breakthrough Energy, financovaným USA, spolupracuje od června 2021. Samozvaný vizionář vyčlenil 1 miliardu dolarů na výzkum v rámci Zelené dohody pro Evropskou unii. A to je jen začátek, protože to není jen o vynálezech, ale také o inovativních způsobech, které přinášejí na trh. V přirozeném rytmu a za neutrálních podmínek vyžaduje implementace nových myšlenek hodně trpělivosti a důvěry. Sám Gates uznává, že o zelené technologie se kvůli jejich nízkým výnosům investoři zajímají nesrovnatelně méně, než například o biotechnologické nebo IT projekty.

Jak tedy v takovém klimatu můžete všechny přesvědčit o revoluci, která znamená, že lidstvo musí poprvé v historii udělat krok zpět? Přirozený směr vývoje byl dosud určován stále levnějšími a účinnějšími surovinami, jako je ropa, uhlí nebo zemní plyn. Nyní chceme přejít na dražší, méně účinné a mnohem nepředvídatelnější obnovitelné zdroje energie a omezeně i jadernou energii jako jedinou rozumnou náhradu. Technologické nedostatky jsou jedna věc, ale existují také problémy, jako je dopravní infrastruktura, lidské zdroje nebo problém úpadku oblastí silně závislých na ropném a plynárenském průmyslu. Rizika jsou velká a přínosy nejisté; za normálních okolností by se jen málokdo zapletl do tak špatné dohody. Strach z apokalyptického bubáka může ovlivnit studenty, ale ne vážné hráče, kteří mají hodně co ztratit.

Zde přichází do hry „Gatesovi“, kteří – stále – mají nesrovnatelně větší schopnosti než ti nejbohatší a nejchytřejší miliardáři na světě. Sám Gates, který byl během antimonopolního řízení proti Microsoftu přitlačen ke zdi, to ocenil. Podle jeho názoru je nejvyšší čas, aby administrativní zkušenosti států byly využívány k dosažení cílů „zelené revoluce“.

„Vládní úředníci mohou přijmout nařízení o tom, kolik jaderných elektráren, automobilů a továren může být v provozu. Mohou přijímat nařízení, která ovlivňují finanční trhy a určují rizika změny klimatu pro veřejný a soukromý sektor ekonomiky. Stejně jako nyní mohou výrazně investovat do výzkumu a stanovit pravidla, jak rychle se nové výrobky mohou dostat na trh.“ To zdůrazňuje úlohu státního aparátu. A nic se k tomu nehodí lépe než Evropská unie, která je posedlá touhou regulovat všechno a všechny a navíc má nejradikálnější klimatickou politiku na světě.

A mluvíme o klimatické politice, z niž již není cesty zpět. Plány EK zahrnují například vytvoření evropského zákona o klimatu, který učiní snížení emisí skleníkových plynů do roku 2050 právní povinností EU, jakož i záruku nevratnosti přechodu na klimatickou neutralitu. To tedy znamená, že žádný ze států, které se k cílům Zeleného údělu přihlásily, od něj podle pravidel EU nesmí ustoupit!! A – jak víme – se Zeleným údělem souhlasily všechny státy EU, neboť v EU momentálně není žádná vláda, která by byla zásadně proti EU. Ostatně, plnění plánů Zeleného údělu bylo podmínkou astronomické půjčky všem státům EU.

Evropa, která se vydává na cestu klimatického šílenství, je proto dokonalým testovacím místem, kde jsou členské státy a soukromí aktéři nuceni účastnit se víceletého experimentu. Náklady na projekt budou jako obvykle nést občané, protože vláda bude muset získat finanční prostředky na „překlenutí investiční mezery“.

Nicméně neexistuje žádná záruka úspěchu; řešení vytvořená za miliardy eur se nakonec mohou jednoduše ukázat jako neúčinná. Mimochodem, i při odzbrojující otevřenosti „vizionář Gates“ doporučuje předem počítat s možností selhání. Kromě toho podle jeho názoru a mnoha odborníků již není možné zabránit překročení „nepřekonatelného“ prahu zvýšení teploty o 1,5 stupně Celsia. Adaptivní technologie proto zabírají v jeho agendě neméně prostoru: nyní například zkoumá možnosti umělé regulace teploty země nebo vývoj geneticky modifikovaných potravin, které jsou odolné vůči vyšším teplotám.

Neméně ohrožující je nebezpečí monopolizace technologické revoluce. Investováním do nových řešení a pokrytím části výrobních a marketingových nákladů Gates činí naši existenci závislou na „jeho“ vynálezech.

Gates sám poskytuje důkaz, že se jedná o velmi reálnou hrozbu. Miliardář, který má ústa plná frází o „pouhé transformaci“ nebo „rovnostářství“, září, když se někdo jiný ujímá úkolu „učinit svět lepším místem“. Toho, kdo ke změně klimatu zaujímá zcela jiný přístup (naposledy Elon Musk), začne vnímat jako smrtelného nepřítele. Ale teprve když někdo začne mluvit jeho jazykem, jako Jeff Bezos, který financuje práci v „masné laboratoři“, na výrobu umělého masa, stane se jeho přítelem.

Gates chce spolu s EU nastavit kurz pro nadcházející totální zelenou revoluci. Samozvaný „spasitel“ světa, který nenávidí opozici a konkurenci a diktátorská Evropská unie, tak nyní budou rozhodovat o našich životech, ať se nám to líbí nebo ne.

Opět musím zkonstatovat, že jediné, co Evropany spasí, je zánik EU. Vystoupení nám nepomůže, neboť pro něj není – minimálně u nás – žádná politická vůle, když 85% lidí volí pro EU a její diktát. Musíme tak doufat, že tohoto molocha odstraní někdo jiný, stačilo by, kdyby z EU vystoupila nějaký další velká země, po jejímž odchodu by se bruselský moloch sám rozpadl. A třeba Francie k tomu má zatím slušně nakročeno…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

2 thoughts on “V rámci „Zeleného údělu“ se stala Evropa testovacím místem pro Billa Gatese

  1. Jeden z mnohých dôvodov, prečo by mal každý slovenský vlastenec na smrť nenávidieť Európsku úniu: nepriateľ nášho národa ,štátu ,kresťanstva Maroš Šefčovič /bývalý veľvyslanec v Izraeli, čo hovorí samo za seba/ donútil naše úrady už roku 2015 pod nejakou nezmyselnou zámienkou doslova zničiť systém slovenských dopravných značiek. Niektoré symboly a fonty, ktoré sa odvtedy musia používať /neviem, ako je to v Česku/ sú na rozdiel od „socialistických“ na hranici čitateľnosti a zrozumiteľnosti, hlavne za vysokých rýchlostí. Aj pre takéto „maličkosti“ verím v najčernejšie scenáre a zrútenie EÚ už túto zimu. Hoci nie som anarchista a volím jedinú vlasteneckú stranu u nás ĽSNS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout