Malé strany pomohly vyhrát volby SPOLU a Pirátostanu

Malé strany pomohly vyhrát volby SPOLU a Pirátostanu

Co nás čeká v nejbližších letech? Podle výsledků voleb je to vlastně zcela jasné. Politika ne nepodobná té německé. Politika poklonkování Bruselu, Berlínu i Washingtonu a především konečné předání naší suverenity do rukou Bruselu. Můžeme se jistě také těšit na „sdílení zátěže,“ jak dnes EU říká nově kvótám a na další příděl „tlumočníků a spolupracovníků“ z Afghánistánu a časem i z Mali.

Také se dočkáme blackoutů a zdražování energie, neboť nová vláda bude pilně plnit zadání EU ohledně Zeleného údělu a tím i tzv. uhlíkové neutrality.  Naše vláda nás nasměruje blíž k euru i tzv. „tvrdému jádru EU“.  Jednoduše, splní se to, co jsem zmínila už před volbami, budou nám vládnout „Aspeňáci“.  A jejich zadání je odevzdat i poslední zbytky naší suverenity do rukou Bruselu.

A komu za to můžeme poděkovat? Samozřejmě mimo jiné i všem voličům tzv. „ministran“. Snad vyjma Zelených a socanů, u nichž bylo velmi pravděpodobné, že se do PS nedostanou, směřovaly všechny ostatní hlasy stranám protestním. Těchto malých stran bylo příliš moc a pokud bychom jejich hlasy sečetli, tak dojdeme na docela slušné číslo.

Jiří Kadaník (@JiriKadanik) | Twitter
těmto dali hlasy voliči malých stran…

U každých voleb se podobné strany objeví, vysají hlasy a zapadnou. Často jen krátce po volbách po nich ani pes neštěkne. Netvrdím, že by neměly vznikat nové strany, ale nemělo by jich být tolik. Zkuste se trošku zamyslet nad tím, zda mnohé strany nevznikají jen účelově, aby tyto protestní hlasy vysály. Zdá se mi, že snad mimo uskupení TSS, které se zřejmě opravdu pokusilo získat pravicové voliče v situaci, kdy zde pravice neexistuje, byly ostatní malé strany – včetně Přísahy –  čistě účelové.

Už fakt, že za mnohými těmito stranami stojí lidé, kteří stáli za podobnými pidistranami už v minulosti, ukazuje, že jde skutečně o strany účelové. Nyní lze jejich voliče považovat za voliče SPOLU a Pirátostanu. Ti totiž z těchto ztracených hlasů profitují především.

Příští parlamentní volby už budou zcela bezvýznamné. Za 4 roky již budeme volit jen správce protektorátu bez vlastní suverenity.  V Bruselu se dozajista z výsledků našich voleb radují. A mohou poděkovat i voličům ministran, jejichž hlasy rozhodly o tom, že mají slepence jasnou většinu.

Nakonec však lze na těchto volbách najít i dva velmi povzbuzující momenty. Vypadla tragická Al Hamajdova ČSSD a Piráti mají velmi málo mandátů, podle posledních informací snad jen čtyři. Voliči se přece jen těchto maoistů zalekli a „vykroužkovali“ je….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Malé strany pomohly vyhrát volby SPOLU a Pirátostanu

 1. Není to pravda.
  Všechny tyhle „malé rozumné“ ideově spřízněné strany dostaly dohromady 250 625 hlasů.
  I kdyby neexistovaly nebo – popusťme fantazii – byly v nějakém holportu s SPD, a dostaly by stejný počet hlasů jako samostatně, pořád je to jen 764 525 hlasů.
  (Započetla jsem SPD, TSS, Volný blok, Švýcarskou demokracii, Prameny a ANS, ať nežeru)

  Třetí nejvyšší počet hlasů, který dostali PirStan, je 839 448, takže s pořadím vítězů by to nepohnulo.

  Na druhou stranu by se ti rozumní/ější dostali do sněmovny, takže dál by to pak mohlo být asi o něco zajímavější než za stavu, který nastal teď.
  ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout