„Zaměřili jsme se na civilní obyvatelstvo, nebylo to nic osobního,“ říká masový vrah z Bataclanu

„Zaměřili jsme se na civilní obyvatelstvo, nebylo to nic osobního,“ říká masový vrah z Bataclanu

Při pokračování největšího soudního procesu v novodobé historii Francie opět vypovídal jeden z masových vrahů z pařížského Bataclanu, ale i strůjců útoků v Belgii o rok později. Tentokrát sdělil motiv útoků, který měl zároveň zdůvodnit, proč se zaměřili na civilisty.

Hlavní podezřelý z teroristických útoků v Paříži v listopadu 2015 během středečního soudního procesu řekl, že smrt 130 lidí, kteří byli při útocích zabiti, nebyla ničím osobním.

Salah Abdeslam byl jedním ze 14 obžalovaných, kteří promluvili u středečního procesu. Je jediným přeživším teroristické buňky, která útoky provedla, a uprchl z města poté, co opustil své pronajaté auto, v němž zanechal sebevražednou vestu, uvedli prokurátoři. Dva lidé, kteří mu pomohli cestovat do Paříže z Bruselu, jsou také mezi 20 muži souzenými za útoky.

Devět ozbrojenců a sebevražedných atentátníků spojených se sítí Islámského státu zaútočilo 13. listopadu 2015 na několika místech v okolí Paříže. Útoky zahrnovaly sebevražedné útoky před fotbalovým stadionem Stade de France a masovou střelbu v koncertní síni Bataclan….

Abdeslam podle agentury AP uvedl, že útoky byly pomstou za francouzské nálety proti militantům v Sýrii a Iráku.

„Bojovali jsme s Francií, zaútočili jsme na Francii, zaměřili jsme se na civilní obyvatelstvo. Nebylo to nic osobního proti nim,“ řekl. „Vím, že mé prohlášení může být šokující, ale není to proto, abych vrazil nůž hlouběji do rány, ale abych byl upřímný k těm, kteří trpí nezměrným zármutkem.“

Stejná síť Islámského státu provedla bombové útoky na bruselském letišti a ve stanici metra během série teroristických útoků v březnu 2016, při které zahynulo 32 lidí….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “„Zaměřili jsme se na civilní obyvatelstvo, nebylo to nic osobního,“ říká masový vrah z Bataclanu

  1. Tak ano, je to „obyčejná“ práce mlslimů bojovat proti kafírům, v tom má onen masový vrah pravdu, chyba je v nás, že jim dovolíme vraždit naše občany.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout