V Düsseldorfu zasahovalo více než 100 členů speciálního komanda proti 4 Arabům

V Düsseldorfu zasahovalo více než 100 členů speciálního komanda proti 4 Arabům

Německo jde zcela dobrovolně do občanské války, to vše navíc za podpory vlastních občanů. Ti volí takové politiky, kteří zemi aktivně islamizují a – jak upozornil bývalý šéf maďarských tajných služeb – muslimové připravují závěrečný džihád mečem – válku, po které si hodlají zemi převzít. Podobných zásahů, jako byl ten v Düsseldorfu tak lze očekávat zřejmě nejen v Německu mnohem víc…

Těžce ozbrojení důstojníci speciální jednotky (SEK) v neprůstřelných vestách stojí před vchodem do hotelu „niu Tab“ v Düsseldorfu (okres Oberbilk) a drží připravené kulomety. Strážníci, kteří uzavřeli ulice před budovou, mají také ochranné vesty.

Policie stále tají pozadí rozsáhlé operace, k níž došlo v pátek. Jak ale nyní zjistil bulvární deník BILD, více než 100 těžce ozbrojených mužů speciální jednotky hledalo celkem čtyři Araby.

Evakuovaní hoteloví hosté dostali čtyři fotografie arabsky vyhlížejících mužů. Byli dotázáni, zda tyto muže viděli. Jednalo se o zcela konkrétní hrozbu, takže speciální jednotky dokonce vyhodily do vzduchu otevřené dveře do hotelu!

Vyšetřovatelé předpokládali, že podezřelý (40) zatčený v hotelu by mohl být součástí ozbrojené skupiny ze zahraničí, ale údajně ne s teroristickým úmyslem. Vyšetřovatelé zatím neřekli, zda chtějí někoho napadnout.

Policie pak prohledala místnost a také zabavila zbraň. Muž (40) byl zatčen. „Tato osoba však dosud nebyla policii známa,“ řekl policejní mluvčí Raimund Dockter (52).

Také se obávali, že by muži mohli mít kromě zbraní i výbušniny. To se však dosud nepotvrdilo a policie předpokládá, že již nic podobného nehrozí. Zvláštní komise düsseldorfské policie má nyní objasnit přesné pozadí. Objevení zbraně v jednom z hotelových pokojů způsobilo v pátek kolem 13:30 hodin velkou policejní operaci.

Podezřelý byl vzat do vazby. Muž je mimo jiné obviněn z porušení zákona o zbraních, řekla v neděli mluvčí státního zastupitelství. Vyšetřovatelé neuvedli další podrobnosti o podezřelém a zbrani.

 

Policie se zpočátku zdráhala poskytnout další informace. Nebyly poskytnuty žádné informace o tom, zda svědek, který nahlásil, že spatřil zbraň, byl zaměstnancem hotelu nebo hostem. O zabavené zbrani nebyly zveřejněny žádné podrobnější informace. Experti na výbušniny prozkoumali podezřelý kufr v jednom z hotelových pokojů. Později bylo vše jasné.

Mluvčí však potvrdil BILDu informaci, že speciální jednotky z Essenu měly na pozemku také obrněné vozidlo. „Chceme zjistit, zda jsou na místě další potenciální podezřelí,“ řekl Dockter.

Speciální jednotky evakuovaly všechny hotelové hosty z budovy. Strážníci začali večer prohledávat pokoje. Na místě byli také experti na výbušniny.

Poblíž místa nehody bylo v pohotovosti pět sanitek a jedna záchranná služba.

SEK je na místě s obrněným vozidlem Survivor
při operaci bylo využito i vojenské obrněné vozidlo

Hotelový host Wolfgang Box (67) z Bielefeldu se ubytoval v pátek ve 13:00. Kolem 16:00 opustil hotelový pokoj, aby navštívil staré město Düsseldorfu a jel výtahem dolů do haly: „Všude byla těžce ozbrojená policie. Nikdo nesměl opustit hotel. Nejdřív jsme museli ještě pár hodin čekat v hale, pak nás odvezli do jiné budovy.“

V pátek pozdě večer bylo Boxovi řečeno, že bude muset strávit noc v jiném hotelu. Do svého pokoje se mohl vrátit až v sobotu odpoledne, aby si vyzvedl zavazadla. Podle policie by obchody mohly otevřít. Hotel však prozatím zůstane zavřený.

Mluvčí hotelu řekl BILDu: „Hotel zůstane zavřený další dva dny, protože pokračuje úklid.“

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “V Düsseldorfu zasahovalo více než 100 členů speciálního komanda proti 4 Arabům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout