Švédsko: Žadatelé o azyl zničili vybavení pronajatých domů v hodnotě v přepočtu více než půl miliardy Kč (video)

Švédsko: Žadatelé o azyl zničili vybavení pronajatých domů v hodnotě v přepočtu více než půl miliardy Kč (video)

Kolik lidí nejen ve Švédsku naletělo v roce 2015 na údajné „doktory a inženýry“, jimž všichni s nadšením pronajímali své nemovitosti? To vše samozřejmě i s vidinou výdělku či možnosti odpisu z daní. Asi jen málokdo z těchto naivních hlupáků byť jen tušil, že nakonec namísto slušného výdělku přijdou bez náhrady o zařízení svého domu či bytu či dokonce o svoji totálně zdevastovanou nemovitost…

Stovky společností a jednotlivců pronajímaly své domovy během azylového chaosu v naději na snadné daňové peníze. Pro mnohé to však skončilo katastrofou, když vetřelci zničili jejich majetek.

Podle přehledu společnosti Hem &Hyra požaduje migrační agentura od roku 2018 za zničené domy více než 220 milionů SEK (asi 550 milionů Kč).

Majitelům nemovitostí však odmítají zaplatit plnou kompenzaci, protože platí tržní podmínky, kde pravidla odpisování znamenají, že starý design interiéru nemá po 20 letech žádnou hodnotu.

Jedním z hostitelů, kteří si stěžují, je majitel nemovitosti Bjarke Laustsen z Bjuvu (viz titulek), kterému žadatelé o azyl jeho dům mimo jiné částečně podpálili.

„Dům se za pět let změnil z novostavby do zříceniny. Podlaha byla tak rozbitá, že nemohla být ani zrekonstruována. Museli jsme všechno strhnout na zem,“ říká.

Dům je už tři roky prázdný a Laustsen zažaloval Migrační agenturu u okresního soudu. Žádá od migrační agentury vyplacení 6,9 milionu SEK (asi 17,3 mil, Kč). Úřad souhlasil s vyplacením pouze 122 000 SEK včetně DPH (asi 305 000 Kč).

Na to, co zvládla udělat z domu Švéda banda invazistů, se můžete podívat na videu níže (mimochodem, myslím, že naše menšina by mohla oněm Afgháncům a Syřanům směle konkurovat).:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 4.8]

2 thoughts on “Švédsko: Žadatelé o azyl zničili vybavení pronajatých domů v hodnotě v přepočtu více než půl miliardy Kč (video)

  1. Degenerácia severanov je známa, kopu incestov po stáročiach.
    Tak sa nečudujem, že sú tak retardovaní, že si ich tam ubytujú, ono dobre im tak ostatné národy, strednej a východnej Európy majú za nič.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout