Francie: Muslimové vraždili oblečeni v burkách

Francie: Muslimové vraždili oblečeni v burkách

Burky jsou skvělým maskovacím prostředkem pro zločince. Nikdo netuší, kdo se pod nimi ve skutečnosti skrývá. I to je jeden z důvodů, proč byly burky v některých evropských zemích zakázány. Také zločinci ve Francii využili této možnosti maskování při vražedném útoku.

Šest mužů bylo ve čtvrtek odsouzeno k trestům od osmi let vězení až po doživotí. Jsou obviněni z toho, že se podíleli na tzv. „burkové“ vraždě, spáchané v Toulouse v roce 2017. Při střelbě tehdy  jednoho muže zavraždili a tucet jich zranili. Dva z nich, Walid Derqaoui a Abdelkader Ramdani, byli odsouzeni na doživotí. Jsou obviněni z vraždy muže zabitého výstřelem z kalašnikova, zatímco jeden ze střelců měl na sobě nikáb.

Další čtyři lidé, které obžaloba nazvala „nohsledy“,  byli odsouzeni za spoluvinu k trestům odnětí svobody od osmi do 25 let a jsou obviňováni zejména z toho, že střelcům poskytli zbraně a logistickou podporu. Sedmá osoba byla podle místního deníku zproštěna viny. Muž byl obviněn, že ukrýval svého bratrance Walida Derqaouiho a tři jeho přátele během pobytu v Lyonu týden před střelbou.

V té době byl údajně rekrutován Abdelkader Ramdani. Obvinění proti pronajímateli, který je podezřelý z příslušnosti k zločinecké organizaci, však byla stažena. „Dlouhá právní bitva se vyplatila,“ řekl jeho právník Maître Axelle Chorier. „Muž strávil dvacet měsíců ve vazbě a poté dvacet měsíců pod soudním dohledem. Bylo na čase, aby si soudní systém uvědomil, že o ničem neví.“

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Francie: Muslimové vraždili oblečeni v burkách

  1. Áno, nikáby a burky boli v niektorých už dávno silne islamizovaných krajinách zakázané. Nikto z čitateľov alternatívy však nemôže pochybovať, že iba dočasne… a o pár rokov budú v takmer celej Eurábii povinné aj pre nemoslimky tak ako v Saudskej Arábii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout