Španělsko: Útok muslima autem na zahrádku restaurace – jeden mrtvý (video)

Španělsko: Útok muslima autem na zahrádku restaurace – jeden mrtvý (video)

Podobných útoků, kdy nedojde k většímu počtu úmrtí, je po celé Evropě každý týden několik. Právě proto, že nejde o velké masakry, se o nich téměř vůbec nepíše. V součtu by však zranění a mrtví v důsledku podobných útoků po celé Evropě vydali na jeden pořádný masakr…

Dopis na rozloučenou, který se řídí radikálními islámskými pravidly a svědek, který vyšetřovatele ujišťuje, že agresor učinil gesto jedinečnosti Alláha před vjezdem na restaurační zahrádku, vedl k tomu, že události, k nimž došlo minulý pátek v Torre Pacheco (Murcia), jsou již vyšetřovány u Národního soudu jako teroristický útok.

Řidič vozidla, 30letý marocký mladík, se také zranil nožem, než přejel terasu restaurace a vjel s autem do budovy.

Vyšetřování Soudního dvora je předmětem souhrnného utajení. Údajný agresor zemřel v důsledku nárazu do domu. Zemřel také člověk, který byl v baru. Auto útočníka ho přejelo.

Agresor žil sám v bytě ve stejném městě. Agenti, kteří měli na starosti vyšetřování, prohledali jeho dům, aniž by našli něco pozoruhodného.

Ale uvnitř vozidla našli dopis, ve kterém autor útoku údajně tvrdil, že jeho čin byl teroristickým útokem a poukázal na vzorce používané radikály v jejich textech, takže vyšetřují, zda byl „osamělý vlk“.

Vozidlo, které použil, bylo zapůjčeno. Zpočátku se vyšetřovatelé domnívali, že jel vysokou rychlostí, protože ho pronásledovalo druhé vozidlo, ale brzy – tedy po nalezení dopisu – tuto tezi odmítli. Agenti, kteří mají vyšetřování na starosti, jsou specialisté na džihádismus.

Ale klíčovější než dopis uvnitř auta bylo svědectví svědka, který viděl agresora, než plně zmáčkl plyn, aby se „rozloučil“, gesto jedinečnosti Alláha, s rukama nad sebou, než začal svou údajnou sebevražednou kariéru.

Vyšetřovatelé rozvíjejí profil agresora, který nepoukazuje na nějakou jeho předchozí radikalizaci.  Analyzuje se také možné využití sociálních sítí a jeho přístup k radikalizačním stránkám.

Bezpečnostní složky státu jsou v pohotovosti. Ve skutečnosti udržují úroveň 4 nebezpečí, téměř maximum. Obavy z „osamělých vlků“ se zvýšily po evakuaci mezinárodní mise v Afghánistánu. Analytici pochopili, že triumf Tálibánu by mohl posílit osamělé vlky.

Po vojenské operaci v Kábulu byl posílen dohled nad více než 150 radikálními podezřelými, kteří se usadili ve Španělsku. Jde o muslimy, na které existuje podezření, že by mohli kdykoli překročit hranici a stát se potenciálními teroristy.

K tomu jen dodávám, že právě tohoto pachatele nikdo nesledoval. Opět jeden z těch tichých, hodných, co zdravili sousedy. Potenciálně nebezpečný je každý muslim, včetně dovezených Afghánců…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Španělsko: Útok muslima autem na zahrádku restaurace – jeden mrtvý (video)

  1. Z toho plyne že jedinej dobrej muslim je mrtvej muslim a to dřív než něco udělá! Prevence je prevence..jak ríkají podporovatelé vakcin….

  2. Do té doby, než mlslim sedl do auta to byl „umírněný“ mlslim, ty mají sluníčkáři rádi, jelikož prý nic špatného nedělají a integrují se do společnosti. A my xenofobové jsme ani živého mlslima neviděli a tak je pro sluníčkáře volba Pirátů skvělou volbou, protože s xenofoby zatočí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout