Sorosova organizace vyzývá státy EU k neomezenému přijímání Afghánců

Sorosova organizace vyzývá státy EU k neomezenému přijímání Afghánců

Jde o evropskou organizaci, v jejímž vedení je muslim, což zřejmě v kontextu dnešní doby nikoho neudiví. Tato neziskovka sice není příliš známa, nicméně coby pobočka Sorosovy OSF nemá nejspíš o nic menší vliv, než její zakladatel. Lze předpokládat, že se v EU těchto výzev chytí, ostatně, eurokomisařka Johanssonová přišla nedávno s takřka totožnou výzvou.

Evropská koalice migrantů a uprchlíků (Sorosova neziskovka) vyzvala slovinské předsednictví EU v otevřeném dopise zveřejněném v pondělí na bruselském zpravodajském portálu Eurobserver, aby podniklo okamžitá a koordinovaná opatření na podporu afghánských uprchlíků.
Syed Hasnain, autor dopisu adresovaného slovinskému ministru vnitra Aleši Hojsovi, poukázal na to, že poté, co se Tálibán chopil moci, se mezinárodní společenství v Afghánistánu zaměřilo pouze na evakuaci Afghánců z letiště v Kábulu a zanechalo v zemi miliony zranitelných Afghánců.

„Jak Tálibán sílí, mnoho Afghánců, zejména žen, dívek a aktivistů za lidská práva, trpí strašlivým osudem. Jejich ochrana je prioritou a vyžaduje evropskou pozornost,“ zdůraznil.

Hasnain poukázal na to, že mnoho evropských zemí není ochotno otevřít dveře Afgháncům, přičemž mnohé z nich kreslí paralely se syrskou uprchlickou krizí, která Evropu politicky rozdělila. Dodal:

„Proto je kvůli tomu, aby se zabránilo opakování roku 2015, zásadní koordinovaný přístup EU k řízení příští vlny migrace.“

Řekl, že je třeba podniknout tyto konkrétní kroky:

  • EU nesmí přijmout vládu Talibanu. Vzhledem k tomu, že se demokratické hlasy znovu formují, je důležité, aby je EU byla připravena podpořit jako legitimní protiváhu Talibanu.
  • Evropská unie musí pracovat na tom, aby humanitární koridor zůstal otevřený všem lidem, kteří chtějí opustit Afghánistán.
  • Členské státy EU se musí zavázat k přijímání afghánských uprchlíků a zajistit, aby všichni Afghánci, kteří vstoupili do země nelegálně, mohli požádat o azyl.

EU by měla zřídit směrnici o dočasné ochraně, která se použije v případě rizika, že azylové systémy nebudou schopny zvládnout „masový příliv“ uprchlíků.

„A konečně, EU by měla při formování své reakce na krizi v Afghánistánu zohlednit názory uprchlíků,“ říká Syed Hasnain.

Tolik tedy o  požadavcích těch, kdo ve skutečnosti evropskou politiku ovládají. Nejsou to totiž ani loutky v Bruselu a už vůbec ne ty ve vládách. Evropské vrcholné politiky ovládají globální elity, v jejichž jméně hovoří i tyto Sorosovy neziskovky. Nyní bude zapotřebí odvést pozornost Evropanů k zástupným tématům a poté budou dveře do zemí EU Afgháncům, z nichž 99% požaduje vládu práva šaría, dokořán otevřeny. Ostatně, mezi již přijatými údajnými „tlumočníky“ se nějaká ta stovka, ne-li tisícovka dalších ztratí…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout