Nový migrační tábor v Řecku nabízí oproti předchozím doslovný luxus, AI tvrdí, že je „nehumánní“ (video)

Nový migrační tábor v Řecku nabízí oproti předchozím doslovný luxus, AI tvrdí, že je „nehumánní“ (video)

Na úvod chci upozornit, že toto by mělo zajímat i vás, neboť tábor je placen z EU, tedy přispěli jste na něj i vy ze svých daní. Detailněji jste si o tom, jak je vybaven zejména z bezpečnostního hlediska, mohli přečíst již ZDE.

Co tedy toto údajně nehumánní zařízení – jak tvrdí Amnesty International – nabízí?

  • Vlastní domy s topením zdarma, vodou, klimatizací  
  • Zdarma právník, doktor a psycholog
  • Bezplatné autobusy do městské oblasti čtyřikrát denně
  • Jídlo zdarma – osm restaurací na výběr

Amnesty International kritizuje nový řecký azylový tábor na Samosu za to, že je součástí „škodlivé politiky zaměřené na odrazování a odkládání žadatelů o azyl a uprchlíků“. Ve skutečnosti se však jedná spíše o luxusní tábor přizpůsobený pro pohodlné dny bez práce, kde je vše zdarma.

Zelené plochy pokrývají 25 procent plochy tábora, zatímco všechny domy mají bezplatnou klimatizaci, kterou mohou žadatelé o azyl podle potřeby využít.

V každé části tábora, kde se nachází 3 000 přistěhovalců a obsahuje různé sektory, aby bylo možné rozlišit různé skupiny přistěhovalců, jsou rekreační prostory s osmi restauracemi, sportovními zařízeními a rekreačními oblastmi, stejně jako školními třídami.

K dispozici jsou také zařízení, kde jsou obyvatelům nabízeny různé služby. Služby zahrnují bezplatné lékaře, bezplatné psychology a bezplatné právníky, podle informací na webových stránkách řeckého tábora.

Přestože tábor přijímá pouze 3 000 žadatelů o azyl, podle webových stránek je potřeba asi 400 zaměstnanců, aby se obyvatelům přizpůsobili, včetně zaměstnanců imigračních úřadů a policejní přítomnosti.

Tábor se skládá převážně z 240 rodinných domů o výměře 25 m2, z nichž každý má kapacitu čtyři osoby na dům.

Řecko nazývá svůj tábor „uzavřeným kontrolovaným přístupovým centrem“, ale ve skutečnosti, jak píše Daily Mail, mohou žadatelé o azyl odejít a vstoupit do tábora, jak se jim zlíbí. Venku čekají služební autobusy financované daňovými poplatníky, aby žadatele o azyl dopravily přímo do městské oblasti a zpět.

Jinými slovy, tábor není uzavřeným táborem, kde jsou ilegálové zadržováni, i když je vybaven ostnatým drátem a vysokými zdmi.

Mimo výše uvedeného tábor nabízí také počítačovou místnost, 3 hřiště, kreativní prostory, prádelnu, 19 kuchyňských koutů s možností vlastního vaření, 16 obchodů, administrativní prostory, místa kulturních aktivit, náměstí apod…

Celý rozpočet tábora, od jeho výstavby, přes pobyt ubytovaných ilegálů až po jejich komfort  financuje EU, tedy i vy všichni…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Nový migrační tábor v Řecku nabízí oproti předchozím doslovný luxus, AI tvrdí, že je „nehumánní“ (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout