Nový migrační tábor v Řecku je opatřen ostnatými dráty, kamerami, rentgenovými skenery a magnetickými dveřmi

Nový migrační tábor v Řecku je opatřen ostnatými dráty, kamerami, rentgenovými skenery a magnetickými dveřmi

Všechny lokality v Řecku, kde se nachází migrační tábory, jsou nebývale sužovány kriminalitou. Důvodem je fakt, že podle pravidel EU nesmí být žadatelé o azyl drženi uvnitř zařízení, kde jsou ubytováni, ale musí jim být zajištěn volný pohyb i mimo areál tábora. Nový tábor na ostrově Samos ovšem těmto požadavkům neodpovídá, v zájmu bezpečnosti místních obyvatel je zabezpečen tak, aby  nebylo možné jej jen tak opustit. Logicky tak dává Řecko přednost bezpečnosti vlastních občanů, žijících na ostrově (případně i turistů) před pohodlím invazistů.

To by bylo například v Německu nemyslitelné, pobouření by bylo nevyhnutelné: na řeckém ostrově Samos byl otevřen nový uprchlický tábor s vysokými ploty z ostnatého drátu, bezpečnostními kamerami, rentgenovými skenery a magnetickými dveřmi. Všechna opatření jsou rozumná a jsou založena na bezpečnostních potřebách obyvatelstva ostrova. Takové uzavřené tábory měly být postaveny mnohem dříve, protože Řekové by byli ušetřeni nebývalé kriminality, která dosud sužovala všechny lokality, kde byly nezabezpečené tábory postaveny.

Podobný systém by měl fungovat i v jiných evropských zemích, a to až do kladného rozhodnutí o azylu nebo do deportace.  V tristních podmínkách žijí i obyvatelé invazí sužovaných italských ostrovů či dalších míst, kde se podobná zařízení nachází. Všude mají invazisté volný pohyb, což je znát i na častém „obohacování“ okolí těchto azylových center.

Nový tábor na řeckém ostrově Samos má také vězeňský tábor a je přístupný pouze elektronickým čipem. Brány zůstávají přes noc zavřené. Do nového tábora má být v pondělí přesídleno osazenstvo starého tábora na ostrově, který není nijak zabezpečen.

Tábor na Samosu je jedním z pěti plánovaných takových táborů na ostrovech Leros,, Kos, Chios a Samos v Egejském moři. EU za tímto účelem poskytla 276 milionů EUR. Tábor na Samosu bude sloužit jako pilotní projekt pro tábory na ostatních ostrovech.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Nový migrační tábor v Řecku je opatřen ostnatými dráty, kamerami, rentgenovými skenery a magnetickými dveřmi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout