Německo: „Allahu akbar,“ křičel Syřan ve vlaku – vlak musel být zastaven a nádraží vyklizeno

Německo: „Allahu akbar,“ křičel Syřan ve vlaku – vlak musel být zastaven a nádraží vyklizeno

Také v tomto případě, jako v mnoha jiných po celé Evropě, byl vyznavač Alláha seznán psychicky nemocným. V kontextu toho by mne zajímalo, zda ještě postačují kapacity německých psychiatrických léčeben….

Ve čtvrtek večer proběhla rozsáhlá policejní operace na nádraží Landshut. Cestující v regionálním rychlíku neustále křičel „Alláhu Akbar“. Naštěstí nebyl během incidentu nikdo zraněn.

Obsluha vlaku informovala policii kolem 21. hodiny.  Vzhledem k tomu, že nebylo možné vyloučit, že by mohlo dojít k teroristickému činu, byl vlak zastaven na vedlejší koleji na další zastávce v Landshutu. Tam byl muž – 31letý Syřan – okamžitě přemožen policisty a vzat do vazby.

Syřan, který žije v postupimské oblasti, měl s sebou také tašku a polštář. Oba předměty byly zrentgenovány speciálním vybavením. Bylo to jen cestovní vybavení, strážníci u 31letého muže nenašli žádné nebezpečné předměty. Stále není jasné, proč muž ve vlaku několikrát zakřičel „Alláhu Akbar“. Vzhledem k jeho duševnímu stavu byl převezen na specializovanou kliniku.

Během operace bylo uzavřeno vlakové nádraží Landshut a policie dočasně zablokovala i blízké přístupové cesty.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Německo: „Allahu akbar,“ křičel Syřan ve vlaku – vlak musel být zastaven a nádraží vyklizeno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout