Muslimové plánovali útok na synagogu v německém Hagenu v momentě, kdy bude přeplněná

Muslimové plánovali útok na synagogu v německém Hagenu v momentě, kdy bude přeplněná

Nedávno jste si zde mohli přečíst o plánovaném útoku 4 Syřanů na synagogu v německém Hagenu. Jedná se o 3 bratry a jejich otce, přičemž vše organizoval teprve 16letý člen této rodiny. Syrská rodina podle všeho přišla do Německa v roce 2015, tedy spolu s dalším asi milionem jejich soukmenovců, tedy údajně samých doktorů a inženýrů. Nyní 16letý syn tak musel mít teprve 10 let.

Jak je vidět, tak tato povedená rodinka, u níž bych vsadila na to, že před příjezdem do Německa bojoval jejich tatík za ISIS, patří ke zřejmě statisícům dalších rodin, jejichž zásadní úlohou v Evropě je od samého počátku džihád. Tedy je třeba odmítnout přijímat muslimy jako takové, včetně rodin s dětmi, které jsou mnohdy zakuklenými budoucími vrahy…

Bezpečnostní orgány Severního Porýní-Vestfálska v současné době monitorují 190 nebezpečných muslimů a 178 takzvaných relevantních osob této skupiny.

Ve výboru pro vnitřní záležitosti düsseldorfského státního parlamentu o tom ve čtvrtek informoval ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska Herbert Reul v rámci diskuze o podezření z plánovaného útoku na synagogu v Hagenu. Od roku 2019, kdy jich bylo 221, se počet nebezpečných osob mírně snížil. Počet antisemitských zločinů v Severním Porýní-Vestfálsku se od roku 2018 snižuje, uvedl Reul.

Podle Burkharda Freiera, šéfa Severo-vestfálského úřadu pro ochranu ústavy, je v současné době v Sýrii a Iráku 110 lidí, kteří opustili Německo a mohli by se potenciálně vrátit a je třeba je sledovat.

16letý Syřan údajně minulý týden připravil útok na synagogu v Hagenu a je kvůli tomu ve vazbě. Podle vyšetřovatelů byl mladík v kontaktu s osobou prostřednictvím mobilního telefonu a dostal mimo jiné informace o tom, jak postavit bombu, řekl Reul poslancům. Když byl 16. září zatčen, 16letý chlapec řekl, že nechce spáchat útok, ale „chtěl jen vědět, jak postavit bombu“.

V islamistickém hnutí se „mentoři“ snažili na internetu zjistit, kteří mladí lidé zveřejňují fotografie teroru a poprav, informoval Freie. „Pak víte, že je můžete svést dál. Můžete jim poslat instrukce, jak vyrábět bomby.“

Podle Reula měl plánovaný útok zasáhnout synagogu v době, kdy je v  ní co nejvíce lidí. „Vzhledem k tomu, že se blížil jom kipurský svátek, bylo zřejmé, že se očekává plánovaný útok na tento největší židovský náboženský svátek. Zda by k útoku skutečně došlo během tohoto svátku – nejsvatějšího a nejvážnějšího dne židovského roku – zatím není zcela jisté,“ řekl Reul.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Muslimové plánovali útok na synagogu v německém Hagenu v momentě, kdy bude přeplněná

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout