Migrační pakt EU bude přijat po německých a francouzských volbách

Migrační pakt EU bude přijat po německých a francouzských volbách

Jak již sami víte, tak nedávno odhlasoval europarlament drtivou většinou hlasů europoslanců (včetně většiny našich) jak dovoz dalších Afghánců do zemí EU, tak výzvu k co nejrychlejšímu konečnému schválení a zavedení migračního paktu EU. O tomto skandálním hlasování jste si již mohli přečíst ZDE.

Německé volby jsou již tuto neděli a ty francouzské za pár měsíců. Tyto dvě země EU de facto vedou, proto je velmi důležité, jaká bude vláda právě zde. Německé parlamentní i francouzské prezidentské volby jsou tak například pro naše směřování nesrovnatelně důležitější, než naše parlamentní volby, protože ať už dopadnou jakkoli, jedno je jisté – vyhraje je eurohujer a eurohujeři nám i budou vládnout a svoje páníčky oddaně poslouchat.

A setrvání v EU pak znamená jediné – jsme povinni přijímat jejich  pravidla, neboť nařízení a směrnice EU jsou – jak říká i Lisabonská smlouva – nadřazeny těm národním. Pokud tedy vyhrají Zelení v Německu (případně koalice Zelených a socanů) a Macron ve Francii, bude to znamenat především sjednocení ještě vstřícnější migrační a azylové politiky EU.

Místopředseda Evropské komise Margaritis Schinas uvedl, že se očekává, že členské státy přijmou konečnou dohodu o Paktu EU pro migraci a azyl, který byl představen před rokem. Jak řekl: „Jsme velmi blízko německým volbám, brzy poté budeme mít několikaměsíční proces na vytvoření vlády, která se bude v podstatě shodovat s volební kampaní pro francouzské prezidentské volby.“

Komisař se domnívá, že „bezprostředně po francouzských volbách vstoupíme do velmi rychlého procesu konvergence a konečné dohody“. Podle Schinase „je nyní čas na politický impuls pro tuto dohodu“.

Schinas se vymezil vůči každému, kdo by se mohl potenciálně postavit proti dohodě a tyto odpůrce nazval jako „eurofobní“, a tvrdil, že ti, kdo jsou na krajní pravici, chtějí pouze hranice a ti na levici nechtějí vůbec žádné hranice. Komisař v podstatě považuje migrační pakt za rozumnou střední cestu pro řešení nezákonného překračování hranic se „správnou ochranou hranic, ale také politikou lidskosti a azylu“.

Migrační pakt, který navrhl Schinas, by zpracoval všechny žádosti o azyl v rámci hranic EU a rozdělil by žadatele mezi členské státy, zatímco žadatelé by čekali na rozhodnutí. A přestože i v rámci liberálního azylového systému EU budou některé žádosti bezpochyby zamítnuty, v současné době neexistují v Evropě žádné účinné mechanismy a žádný životaschopný právní systém, který by donutil neúspěšné žadatele o azyl a ekonomické migranty vrátit se do země původu. Počet ilegálů vrácených do země původu po neúspěšném procesu podávání žádostí je zanedbatelný, což je selhání, které není vidět pouze v zemích EU, ale stejný problém má i Británie.

Dalším pozoruhodným detailem v Schinasově prohlášení je jeho přesvědčení, že hybná síla migračního paktu je právě teď a měla by být zavedena v dubnu. Je zřejmé, že Schinas věří, že volební výsledek pro Francii i Německo je již předem daným závěrem, kdy se moci ujmou prounijní, promigrační politické strany, které přijmou postoj Bruselu k migračnímu paktu EU. Schinas spoléhá na vítězství levice v dubnových volbách ve Francii, ale také si pravděpodobně myslí, že když bude krajně levicový kancléř německých sociálních demokratů u kormidla, nebude žádná umírněná síla, která by mohla komisi zabránit v tom, aby nutila země střední a východní Evropy, které jsou proti migračním kvótám, aby přijímaly žadatele o azyl proti své vůli.

Zdá se, že Schinas si je také dobře vědom toho, že migrace je pro nadcházející volby horkým tématem zejména ve Francii, kde je drtivá většina obyvatelstva proti přijímání dalších muslimů. Jakýkoli krok EU k přijetí migračního paktu EU by mohl být použit proti preferovaným vítězům EU během nadcházejících vnitrostátních voleb. Proti navrhovanému migračnímu paktu se například ostře postavila Marine Le Pen, která jej označila za “ sebevraždu Evropy„, která by umožnila, aby se na kontinentu usadilo dalších 75 milionů muslimů. Schinas a lidé v Bruselu čekají na správný čas na schválení paktu – po volbách – a hlasující veřejnost nemá jinou možnost, než přijmout postoj Bruselu k této záležitosti.

Spoléháním na celoevropský posun doleva možná Schinas ví něco o výsledku řady voleb v členských státech EU, což mu dává důvěru předjímat vůli evropských národů…

K uvedenému už jen dodávám, že u voleb je důležité kdo hlasy počítá a ne kdo volí. Budou tak volby opakováním situace posledních prezidentských voleb v USA? Jsou výsledky všech evropských voleb, očekávaných v nejbližší době, již předem účelově patřičně „připraveny“?

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Migrační pakt EU bude přijat po německých a francouzských volbách

 1. Neprezrel som výsledky hlasovania /nie som sadomasochista,aby som surfoval po stránkach europarlamentu/,ale nepochybujem,že za spomínanú výzvu hlasovali aj „konzervatívci“ typu Fidesz, Právo a spravodlivosť, slovinskí Janšovi „vlastenci“, Salviniovci a podobná bruselofilná a promigračná háveď.

  1. Pro migrační pakt a dovoz Afghánců hlasovali všichni jak z Ligy, tak i z Právo a spravedlnost. Fidesz hlasovali proti, Nevím, kolik tam máte europoslanců ze Slovenska, ale proti hlasovali jen dva, o nichž si myslím, že jsou od vás – Uhrík a Radašovský. Ostatní byli pro…

 2. Souhlasím s tím, že výsledek voleb v obou mocnostech má pro nás zásadní význam.
  Ale mám dojem, že KAŽDÁ vláda ve Francii i v Německu se bude snažit svoje invazisty přerozdělit.
  Na uskutečnění návratové politiky nikdo nemá koule a hlavně, ani mít nebude.
  Už “ jich” tam mají moc a jsou to také voliči.
  Už takhle se obávají občanské války a násilné vyhošťování by proces jenom urychlilo.
  Takhle daleko to nemělo zajít, Evropané netahají za delší konec provazu. Ale upletli si ho sami, nikdo je nenutil.
  ?
  Blbé je, že jsme ZNOVA na té špatné straně železné opony. A jak jsme se třepali blahem, když nám přidělili žlutou hvězdičku. ?

 3. Tak v Německu to již levičáci vítači mají v kapse, tak si i tak prosadí svou i v Bruselu. Ženy, ale i muži, by u nás měly rychle začít trénovat bojová umění a učit se ovládat zbraň. Máme politiky jež přikývnou i sami dováží vetřelce a i otevřené hranice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout