Itálie: Nigerijský mafián obsadil dům, majitelce jej odmítá vrátit (video)

Itálie: Nigerijský mafián obsadil dům, majitelce jej odmítá vrátit (video)

Podobných případů je v Itálii mnohem víc, invazista – převážně ze zemí subsaharské Afriky – obsadí dům nebo byt a majitele do něj již nevpustí. Vetřelci si záměrně vytipují domy, kde je majitelkou osamělá žena nebo starší člověk, doufaje, že si dotyčná osoba svůj majetek nebude schopna získat zpět.

Jak se vůbec dotyční do domů či bytů dostanou? Buď si nemovitost obhlédnou a obsadí ji v momentě, kdy zjistí, že majitel odjel na nějakou dobu pryč. Poté dům či byt obsadí a majitele odmítají vpustit domů. Nebo dochází k tomu, že se majitel rozhodne nemovitost, kterou právě nevyužívá, pronajmout. Chybou pak je, když ji pronajme třeba Nigerijci, mnoho takovýchto nemovitostí je nyní v Itálii obsazeno, aniž by to řešila například policie.

Ovšem někdy si Nigerijec pronajme nemovitost přes bílého koně (většinou využije Itala – drogově závislého klienta), aniž by pronajímatel tušil, že v jeho bytě či domě bydlí někdo jiný, než komu byl pronajat.

Invazisté však obsazují také rekreační objekty v době, když v nich není majitel (např. v zimě) nebo obsazují domy a byty po zesnulých osobách, kdy pak mají problém tyto nemovitosti získat oprávnění dědicové. Poslední případ jsou majitelé – idioti, kteří často ubytují invazisty v objektech, kde sami bydlí. „Hosté“ pak svého hostitele vyženou z jeho vlastní nemovitosti.

Také žena níže přišla o svůj dům poté, co jej obsadil nigerijský drogový mafián a nemůže se do vlastního domu dostat, proto nyní svůj problém řeší i v televizním pořadu a varuje ostatní majitele nemovitostí. Důležitý je pak fakt, že drtivá většina majitelů nemovitostí se do svých domů již nedostane nebo trvá tento boj dlouhé měsíce, ale i roky. Vždy ovšem záleží na tom, jak se vetřelec do domu dostal. Pokud přes pronájem, tak – i když za bydlení nic neplatí – ho jen tak nevyženou. Špatné zákony v tomto případě nejsou na straně majitelů nemovitostí…

A nakonec, za blbost se platí. Ve strachu z nařčení z rasismu a xenofobie se bojí mnozí pronajímatelé černého zájemce odmítnout. Pak se však mohou se svojí nemovitostí předem rozloučit…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Itálie: Nigerijský mafián obsadil dům, majitelce jej odmítá vrátit (video)

  1. To si tak Italové zvolili. A bude hůř, Němečtí Zelení již prosazují i znárodňování nevyužitých bytů a nemovitostí s cílem v nich ubytovat imigranty, Piráti dali najevo, že důchodce je třeba přesunout do domovů důchodců a uvolnit byty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.