Kanárské ostrovy nezvládají nápor „nezletilců bez doprovodu“ – 800 jich přesunují na evropskou pevninu

Kanárské ostrovy nezvládají nápor „nezletilců bez doprovodu“ – 800 jich přesunují na evropskou pevninu

Takzvaní „nezletilci bez doprovodu“ jsou asi největším problémem Evropy. Za nezletilé se vydává kdekdo, často se jedná i o třicátníky či starší, v Itálii dokonce zaregistrovali jako „nezletilce bez doprovodu i 55letého muže. Hlásit se coby nezletilec má spoustu výhod a tou hlavní je samozřejmě fakt, že tyto údajné nezletilce nelze deportovat.

S údajnými „nezletilci bez doprovodu“ mají nyní problémy i na Kanárských ostrovech. Sice ve sporných případech nechávají dělat kostní testy, ovšem ty se při příliš velkém počtu údajně nezletilých ilegálů nestíhají dělat. Přetížené ubytovací kapacity a každodenní příjezdy dalších Afričanů jsou nyní údajně důvodem, proč bude 800 těchto „sirotků“ přepraveno na španělskou pevninu.

Není snad hlavním důvodem téměř jistota, že se tito údajní nezletilci vydají do dalších evropských zemí a tím se jich Španělsko zbaví?

Kanárské ostrovy kvůli nedostatečné ochraně hranic letos opět zažívají nekončící invazi z Afriky. Stát zjevně nemá zájem konečně zastavit exodus na španělské prázdninové ostrovy. Také letos je tím nejvíce postižena Gran Canaria.

Vzhledem k tomu, že ostrovy již přijaly více než 2 500 údajných nezletilců bez doprovodu a téměř denně přijíždí větší počet lodí, musí být nyní 800 údajných nezletilců přesunuto na pevninu, aby se uvolnilo místo pro nově příchozí. Kromě toho úřady obou provincií stále čekají na přibližně 1500 zadaných kostních testů.

Ty se provádějí vždy, když existují pochybnosti o věku ilegálů přicházejících na ostrovy, kteří tvrdí, že jsou při příjezdu mladší 18 let. Poté jsou pod dohledem vlády až do vyjasnění a jsou rozmístěni do bytů pronajatých vládou. Děti mladší šesti let jsou přijaty hostitelskými rodinami registrovanými v programu kanárské péče.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout