Iráčan se vydává za homosexuála, aby mohl zůstat v Rakousku, Evropský soudní dvůr je na jeho straně

Homosexualita je v celé EU jasným důvodem pro udělení azylu muslimovi. I to je zřejmě důvod, proč se stále víc invazistů ohání tím, že mají jinou orientaci. A to často i v situaci, kdy jim byl odmítnut azyl, o nějž si žádali z jiných důvodů. A pak si – jen tak náhodou v době, kdy je azyl zamítnut – vzpomenou na to, že jsou homosexuálové…

Tyto případy nejsou v poslední době ojedinělé, přičemž nyní podobné praktiky posvětil i Evropský soudní dvůr, čímž založil precedens. Pokud teď Iráčanovi nakonec vše vyjde, bude náhle každý žadatel o azyl homosexuál…

Nyní vyšel v platnost nepochopitelný verdikt, podle něhož musí Rakousko prozatím přijmout porážku Evropského soudního dvora (ESD). Iráčan si požádal o azyl v Rakousku, ten mu byl nakonec zamítnut. Znovu proto požádal o mezinárodní ochranu, tentokrát uvedl, že je gay, a proto mu v jeho vlasti hrozí pronásledování. Jde o skutečnost, kterou ukryl ve své první žádosti. ESD nyní rozhodl, že je třeba vzít v úvahu jeho následnou žádost.

Dne 18. července 2015 podal irácký státní příslušník – muslim šíitské víry – poprvé žádost o mezinárodní ochranu Spolkovému úřadu pro přistěhovalectví a azyl (BFA), která byla rozhodnutím ze dne 29. ledna 2018 zamítnuta. Poté, co Ústavní soud zamítl poslední soudní odvolání Iráčana proti tomuto rozhodnutí nařízením ze dne 25. září 2018, tento rozhodnutí napadl.

Iráčan během tohoto procesu řekl, že pokud se vrátí do své vlasti, bude se muset bát o svůj život, protože odmítl bojovat za šíitské milice a země je stále ve válce.

O jedenáct měsíců později, 4. prosince 2018, podal následnou žádost o mezinárodní ochranu. A teď to začne být zajímavé. Na podporu této žádosti tvrdil, že v řízeních o své dřívější žádosti neuváděl skutečný důvod své žádosti o mezinárodní ochranu, a to, že je homosexuál. Kvůli své sexuální orientaci se musel bát o svůj život v Iráku, protože jeho země i náboženství to zakazuje. Teprve po příletu do Rakouska si díky podpoře sdružení, s nímž je v kontaktu od června 2018, uvědomil, že by nebyl pronásledován, kdyby přiznal svou homosexualitu.

BFA žádost zamítla za méně než dva měsíce. Kromě toho nařídila repatriaci dotčené osoby do Iráku a vydala zákaz vstupu do Rakouska na dobu dvou let. Podle očekávání se Iráčan proti tomuto rozhodnutí odvolal ke Spolkovému správnímu soudu, který dne 18. března 2019 vyhověl odvolání pouze v případě, který se týkal zákazu vstupu do Rakouska a zamítl ho ve všech ostatních ohledech.

Iráčan se však nevzdává a odvolal se k Ústavnímu soudu. A tento se obrátil na Evropský soudní dvůr s žádostí o předběžné rozhodnutí. Evropský soudní dvůr rozhodl, že následná žádost musí být přezkoumána, pokud tyto nové prvky nebo zjištění významně přispívají k pravděpodobnosti, že žadatel bude uznán za osobu mající nárok na mezinárodní ochranu a žadatel bez vlastního zavinění nebyl schopen tyto nové prvky nebo zjištění předložit v předchozím řízení. Kromě toho nemusí být pro následnou žádost žádné lhůty.

Bude zajímavé sledovat, zda údajně homosexuálnímu Iráčanovi bude udělen azylový status. A doufejme, že Iráčan bude muset také věrohodně dokázat, že je gay a podle toho bude vyslýchán. Pokud by tomu tak bylo, musela by BFA v budoucnu každému žadateli o azyl nepochybně jasně říct, že mu v Rakousku nebude vyhrožováno odvetou, pokud se přizná k homosexualitě. Kvóta homosexuální populace by pravděpodobně rychle vzrostla na neuvěřitelné rozměry…

S ohledem na podobné případy předseda Strany svobody Herbert Kickl již opakovaně kritizoval zákony, díky nimž se Rakousko prakticky podvádí, a požadoval jejich změnu. Jako ministr vnitra byl schopen udělat něco v tomto duchu, ale jeho nástupci většinu z toho znovu revidovali.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Iráčan se vydává za homosexuála, aby mohl zůstat v Rakousku, Evropský soudní dvůr je na jeho straně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout