JAR: Kanibal přišel na policejní stanici s rukou oběti a prohlásil, že už ho nebaví jíst lidi

JAR: Kanibal přišel na policejní stanici s rukou oběti a prohlásil, že už ho nebaví jíst lidi

Kanibalismus není až tak neobvyklý, jak se mnoho lidí domnívá. V Africe jsou často provozovány rituály, při nichž bývá pozřeno i lidské maso. V Evropě byl velkým skandálem případ vraždy mladé italské dívky Pamely, kterou její nigerijští vrazi také rozporcovali a některé části jejího těla zkonzumovali. Podobné zvyky setrvávají v některých částech Afriky po dlouhá staletí…

Nedávno jste si zde mohli přečíst o případu kanibala z Keni, dnes se podíváme do nepokoji věčně zmítané Jihoafrické republiky.

Kanibal, který vešel na policejní stanici a přiznal se, že už má dost pojídání lidského masa, byl uvězněn na doživotí.

Nino Mbatha (viz titulek) vyděsil policisty tím, že vytáhl useknutou ženskou ruku a nohu  z růžové školní tašky, poté se objevily další části těla mladé matky (žena viz titulní obrázek).

Mbatha a jeho parťák Lungisani Magubane, oba 32 let, byli shledáni vinnými z vraždy 24leté matky Zanele Hlatshwayo v Estcourtu v Jihoafrické republice. Oba snědli části jejího těla.

Třetí muž, Khayelihle Lamula, 32 let, byl zproštěn viny pro nedostatek důkazů. Soudce Peter Olson uvěznil Mbathu a Magubaneho na doživotí poté, co prohlásil, že přiznání se k vraždě mladé matky bylo jedním z nejvýznamnějších, s jakými se kdy setkal.

Zamítl žádost Mbathy u  vrchního soudu s tím, že je malá šance, že uspěje, informuje zpravodajský server IOL. Magubane řekl, že si promluví se svou rodinou, než podá podobnou žádost.

Konstábl Ryan Ntshalintshali řekl soudu, že byl ohromen, když Mbatha vešel na policejní stanici. „Myslel jsem, že je psychicky labilní, protože pořád mluvil nesmysly.“

 Lungisani Magubane byl také shledán vinným z vraždy a věřilo se, že snědl část matky.
Lungisani Magubane – druhý odsouzený

„Křičel: ‚Potřebuji pomoc policie, protože už mě nebaví být nucen jíst lidské maso.'“ Důstojník Ntshalintshali řekl, že varoval Mbathu, aby po svém výbuchu mlčel, ale trval na tom, že bude mluvit.

„Ukázal na tašku a řekl, že jsou v ní části lidského těla,“ řekl policista při výslechu. „Otevřel tašku, vytáhl něco, co vypadalo jako ruka, a položil ji na pult.“ On a jeho kolega si zpočátku mysleli, že je to ruka panenky.

Dodává: „Pak z tašky vyndal červenou botu a byl cítit hrozný zápach. „V tu chvíli jsem mu řekl, že ho zatýkám pro podezření z vraždy.“ Důstojník řekl, že Mbatha později zavedl policii do jednopokojového domu, kde tvrdil, že byl držen v zajetí a nucen jíst lidské maso.

 Další podezřelý Sithembiso Sithole se zabil ve vězení, než mohl stát před soudem.
třetí podezřelý spáchal ve vězení sebevraždu dřív, než přišel soud

„Uvnitř misky jsem viděl něco ve tvaru ucha a něco, co vypadalo jako čelisti. Pak zvedl další kbelík, ve kterém se zdálo, že má střeva.“ Mbatha, Magubane a Lamula popřeli vraždu Zanelei.

 Části těl na talířích byly nalezeny v tomto domě v jedné místnosti.
v této chatrči se pořádaly kanibalské hody

Prokurátoři uvedli, že Magubane a Lamula šli k tradičnímu léčiteli Mbathovi  pro medicínu, aby jim přinesla štěstí. Mbatha jim prý řekl, že předkové trvali na tom, že je třeba prolít krev. Lamula údajně později našel Zaneleu opilou a strčil ji do auta. Poté vyzvedl své spoluobžalované a odjel na odlehlé místo, kde Mbatha zabil Zaneleu, uvedli prokurátoři.

Kanibalská obvinění otřásla oblastí v srpnu loňského roku poté, co jeden z podezřelých údajně dovedl členy komunity a policii k tělu ženy. „Byla pohřbena pod velkými kameny, museli jsme použít stroj na odstranění kamenů,“ řekl tehdy místní radní Mthembeni Majola: „Ukázali nám části dalších těl v jednom z domů. Přiznali, že čekají, až části těla přilákají červy. Zřejmě pak červy prodávali.“

Policejní mluvčí plukovnice Thembeka Mbhele uvedla, že podezřelí byli zatčeni poté, co Mbatha vešel na stanici Estcourt s tím, že je unavený z pojídání lidského masa. Odpověděla: „Když byl tázán, vytáhl lidskou ruku. Další vyšetřování vedlo policii k domu, kde se setkali s zápachem a byly nalezeny další lidské ostatky. Druhý podezřelý byl také zatčen v Estcourtu a třetí v oblasti Amangwe. I u nich byly nalezeny další části těla.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

One thought on “JAR: Kanibal přišel na policejní stanici s rukou oběti a prohlásil, že už ho nebaví jíst lidi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout