Dětské nevěsty jsou v Afghánistánu běžné, výjimkou nejsou ani devítileté holčičky, provdané za starce

Dětské nevěsty jsou v Afghánistánu běžné, výjimkou nejsou ani devítileté holčičky, provdané za starce

Dnes jsem na Novinkách narazila na manipulativní článek s titulkem „V USA jsou i afghánské dětské nevěsty. Aby unikly Tálibánu, zoufalé rodiny je provdaly“. Taková nehorázná lež hned v titulku má vyvolat dojem, že v Afghánistánu vlastně nic jako dětské sňatky neexistuje. Ovšem je třeba připomenout, že drtivá většina Afghánců se řídí právem šaría a činy Mohameda, což znamená, že nevěsty od 9 let, tedy od věku, kdy Mohamed začal konzumovat manželství s Ajšou, jsou v Afghánistánu celkem obvyklé.

V islámu je každý člověk dospělý od 12 let. Nevěsty mezi 9 a 11 lety  jsou poněkud méně časté, ve větší míře se tyto sňatky praktikují na venkově, ovšem dětské nevěsty 12 nebo 13leté a starší jsou již normou, která není ničím výjimečná kdekoli v Afghánistánu, ale i v dalších muslimských zemích. Z tohoto hlediska jsou spíš výjimkou ženy, které se vdávají až po 18 roce věku.

Je logické, že mezi ženami, které doputovaly do Evropy či USA, je i spousta již dospělých žen, které však byly provdány ve 12 nebo 13 letech. Nicméně ty se již neřeší, protože podstatný je aktuální věk. Stačí si spočítat, kolik dětí mají a jak jsou jejich děti staré. Pokud má například dvacetiletá Afghánka 4 děti, tak minimálně první dvě měla ještě ve věku pod 18 let.

Nesmyslná tvrzení o nešťastných rodinách, které svoje dcery na poslední chvíli provdaly za kolaboranty, aby je dostaly do bezpečí, berte s velkou rezervou. Opět má někdo zapotřebí vámi manipulovat tak, abyste si mysleli, že dětské sňatky je cosi v Afghánistánu nevídaného. Tam by ovšem byla raritou spíš svobodná dvacátnice…

 

Také na videu výše můžete vidět v některých oblastech Afghánistánu – zejména pak na venkově – zcela obvyklý obrázek. Holčička je provdána za o několik generací staršího muže.

Rodiny navíc považují své dcery za podřadné, rodiče či bratři neváhají zavraždit neposlušnou dceru či sestru, aby obhájili čest rodiny. O mnoha takových případech jste si zde mohli přečíst, vraždy ze cti jsou již dávno běžné i v evropských multikulturně obohacovaných zemích.

Podotýkám, že v článku je i zmínka o tom, že úředníci netuší, zda jde o skutečné nevěsty nebo jen nevěsty naoko, jak tvrdí jejich manželé. Pokud však znají zákonitosti islámu, tak musí vědět, že verze o falešném sňatku je jen lží, která má zastřít pravou skutečnost. Afghánci moc dobře ví, že v západních zemích jsou tyto sňatky protizákonné…

Dětské nevěsty, obzvlášť pak ty od 12 let, jsou zcela jistě skutečnými manželkami, rozhodně nejde o dívky, jejichž rodiče je vyslali do Evropy pod záminkou falešného sňatku. Ostatně, to ani islám nepřipouští, neboť žena je majetkem otce, bratra, později svého manžela nebo nejstaršího syna. Bez svého majitele nikam samotné nesmí. Jejich majitel je tak nyní jejich manžel, jakákoli jiná verze je nejen nepravděpodobná, ale u muslimů dokonce nepřijatelná…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Dětské nevěsty jsou v Afghánistánu běžné, výjimkou nejsou ani devítileté holčičky, provdané za starce

  1. Ve východní části je to běžné a určeno karmickým místem, časem, zrozením, okolnostmi a činnostmi. Ne RF. V Evropě lepší karmou. Je to smutné a zároveň kulturní zvyky. U nich je žena bohatstvím a otrokem. U nás žena drábem, nebo tzv. přítelkyně muže s tělesnou potřebou ho sedře z posledního, pokud se nechá. To jsou opačné zvyky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout