Gambie odmítá přijímat zpět své vlastní občany ze zemí EU, jsou prý neintegrovatelní

Gambie odmítá přijímat zpět své vlastní občany ze zemí EU, jsou prý neintegrovatelní

Gambie zřejmě už před časem – podobně jako jiné africké země – přišla na to, jak se zbavit kriminálníků a všech potížistů, kteří se v zemi vyskytnou a ještě z toho mít finanční prospěch. Poslat je do Evropy je tím nejjednodušším řešením a to ať už do země bývalých kolonistů nebo kamkoli jinam mezi hloupé bělochy, kteří vítají africké kriminálníky s otevřenou náručí. A k tomu jim vyplatí i slušné dávky a navíc si Gambijci, podobně jako většina Afričanů, přijdou na slušné peníze i prodejem drog. Část jejich výdělků tak končí zpět v Gambii u příbuzných,..

Pokud by se pak měl takový kriminálník, který se již stihl patřičně projevit i v Evropě, vrátit zpět do Afriky, tak právě v Gambii mají před svými krajany dveře uzavřené…

Gambie odmítá přijmout zpět své vlastní občany, kteří jsou v současné době v Německu a musí opustit zemi. Vláda se obává, že by mladí muži mohli způsobit nepokoje.

Přijetí vlastních občanů je podle mezinárodního práva povinností, takže by mělo smysl upozornit hlavu státu Adama Barrowa a odpovědné politiky na uzavřenou repatriační dohodu mezi EU a Gambií, která byla odměněna 200 miliony EUR. Také by měly být zemi pozastaveny všechny finanční pobídky a měly by jim být vyúčtovány náklady za ty, které odmítají vpustit do země. Alternativně by lidé, kteří jsou povinni opustit zemi, mohli být posláni bývalému okupantovi korunní kolonie, možná Velká Británie s deportací uspěje.

Přestože 6 000 z 15 000 Gambijců, kteří jsou v současné době v Německu, již dávno mělo opustit zemi kvůli negativnímu rozhodnutí o azylu, deportace nelze provést. Důvod: Gambijská vláda za prezidenta Barrowa již od roku 2019 nevydává povolení k přistání pro deportační letadla z Německa a dalších zemí EU. Důvod: Navrátilci jsou „nezačlenitelní“, do malé západoafrické země by přinesli jen nepokoje a chaos. „Snažíme se upevnit mír, stabilitu a demokracii v naší zemi,“ řekl mluvčí gambijské vlády.

Velká část ze 3 milionů Gambijců nechce vidět mladé muže, kteří obohacují Evropu, zpět ve své zemi. Zdá se, že odchod mnoha mladých mužů do Německa a dalších evropských zemí je vnímán jako odpustek zločinu a násilí z jejich domovské země. Argument kriminality však nestačí, protože: Převody z Německa přispívají k významné části hrubého domácího produktu – více než pětina, přesně 21 procent, pochází z této evropské diaspory. Ti, kdo jsou navráceni zpět do Gambie, již nedostávají sociální dávky z Evropy.

Jedním z hlavních důvodů odmítání přijetí Gambijců zpět do jejich rodné země tak může být právě fakt, že tito problémoví Gambijci do značné míry drží díky posílání peněz z Evropy, tuto malou zemi při životě….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.8]

3 thoughts on “Gambie odmítá přijímat zpět své vlastní občany ze zemí EU, jsou prý neintegrovatelní

  1. Ešte dodám,že Gambia v posledných rokoch patrí medzi pomerne obľúbené dovolenkové ciele a aj vďaka tomu nepatrí tento malý štátik medzi najchudobnejšie v Afrike. Vlastne dnes už ani neexistujú vyložene chudobné africké štáty /azda s výnimkou Eritrey/ – vďaka čínskemu kapitálu a samozrejme príspevkom od emigrantov.

  2. To je známá věc, že tzv. remitendy, oběživo posílané z Evropy do Afriky tvoří významnou část HDP.
    Navíc často se jedná o losery, kteří by doma dělali jenom problémy. Tak kvalitní kriminály jako v Evropě Afričané asi nemají. A nenechají se šikanovat za pár ran holí.
    Africké země vlastně jen plněj direktivy Bruselských, dopřávají svému kriminálnictvu lická práfa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout