Cikáni zbili, unesli a okradli italského důchodce

Cikáni zbili, unesli a okradli italského důchodce

I když původní zdroje neuvádí detaily počátku celého incidentu tak se zdá, že se kočovníci přestěhovali do blízkosti domu staršího Itala, který zřejmě už dlouhodobě těžko snášel jejich přítomnost. Pro úplnost je třeba dodat, že v Itálii toto etnikum částečně stále kočuje, přičemž ve většině případů jde o přivandrovalce z Albánie nebo Rumunska, kteří obohacují Itálii často až 30 let, takže mladší z nich se již v zemi narodili…

Příběh začal uprostřed večera. Sedmdesátiletý muž vystřelil ze vzduchovky a trefil se do karavanu skupiny nomádů. A oni, aby se mu pomstili, šli do jeho domu a surově ho zbili. Brzy poté útočníci požadovali, aby jim 70letý muž zaplatil škodu, kterou utrpěli na karavanu. A protože  muž u sebe neměl hotovost, dva z nich ho zatáhli do auta. Pak ho donutili odjet k bankomatu v Brescii, ze kterého starší muž vybral 2000 eur v hotovosti.

Ale to není všechno. Poté vzali staršího muže do obchoďáku a donutili ho koupit jim smartphone za více než 1000 eur. Nakonec byl starší muž vyhozen z auta poblíž jeho domu, kde na něj čekali karabiniéři stanice Travagliato a Adro, kteří byli mezitím na incident upozorněni.

Po počáteční výpovědi oběti začala hlídka sledovat stopy obou útočníků. První, dvacetiletý, byl identifikován v Travagliatu v autě použitém k únosu důchodce. Policie ho zatkla poté, co ho 70letý muž identifikoval. Komplic, také dvacetiletý, se ten samý večer sám přihlásil na policejní stanici v Travagliatu.

Kdo bude nakonec odsouzen? Důchodce za to, že vystřelil vzduchovkou na karavan nebo cikáni za to, že ho okradli a zbili? A pokud budou souzeni všichni, kdo asi dostane horší trest??

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Cikáni zbili, unesli a okradli italského důchodce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout