Evropský parlament odhlasoval, že přijímání dalších Afghánců je naší „morální zodpovědností“

Další hlasování, které jako obvykle ukázalo, že je europarlament plný vítačů (včetně těch našich), víceméně nařizuje evropským zemím přijímat další džihádisty z Afghánistánu. Přitom je již dlouhodobě prokázáno, že Afghánci jsou zdaleka nejhůře integrovatelní. Nebo jde snad o účel? Ostatně, mezi již přijatými „tlumočníky“ se ztratí. Navíc, zřejmě již brzy můžeme očekávat také „dodávku“ malijských „tlumočníků.“

Zatímco několik členských států Evropské unie již uzavřelo nebo je v procesu uzavírání svých hranic ilegálům, Evropský parlament ve čtvrtek přijal usnesení, že přijímání Afghánců je „morální odpovědností“ zemí EU.

Evropský parlament ve čtvrtek odpoledne schválil velkou většinou (536 hlasů pro, 96 proti a 50 se zdrželo hlasování) usnesení o Afghánistánu s tímto prohlášením:

„Afghánci mají základní právo žádat o azyl v jiných zemích, takže koordinované evakuační operace musí pokračovat co nejdříve. Podle Evropského parlamentu musí být deportace do Afghánistánu pozastaveny.“

Podle usnesení tohoto orgánu se očekává, že většina afghánských žadatelů o azyl bude usilovat o mezinárodní ochranu v sousedních zemích, takže EU musí také poskytnout podporu zemím sousedícím s Afghánistánem. Finanční, logistická a kapacitní pomoc členů orgánu pro tyto státy však nemůže být alternativou k jednostranné migrační politice Unie.

Evropský parlament proto naléhavě vyzývá členské státy, aby rychle přijaly migrační pakt, který před rokem představila Evropská komise a který by mohl do Evropy přivést další miliony ilegálů. Migrační pakt dosud v příslušné Radě ministrů nezíská dostatečnou podporu, protože je vnímán několika členskými státy – včetně Maďarska – jako metoda zadních vrátek pro zavedení povinných kvót.

Pokud jde o migrační rozměr krize, dokument Evropského parlamentu rovněž uvádí, že „Evropská komise a členské státy musí podporovat humánní azylovou politiku: EU má morální povinnost žadatele o azyl přijmout a integrovat. Členské státy by rovněž měly znovu přezkoumat nevyřízené, nedávno zpracované a zamítnuté žádosti o azyl s ohledem na nedávné události.“

EP se již každým dnem připravuje na přijetí dokumentu podporujícího další invazi, zřejmě chce zneužít faktu, že ve většině zemí je momentálně odváděna pozornost jinam.

Ursula von der Leyenová ve středu ve svém obvyklém projevu o stavu Evropské unie také prohlásila, že Evropa by měla Afgháncům otevřít dveře, takže je jisté, že již přijatí údajní „tlumočníci“ rozhodně nebudou poslední. Ostatně, kdo pozná, kolik Afghánců naše vláda skutečně přijala, když budou rozmístěni do všech koutů země?

Nakonec ještě přehled o tom, jak kdo hlasoval za ČR. Pouze dva z našich 21 europoslanců byli proti, sedm se zdrželo a zbytek byl pro….

Proti:

Blaško (SPD) a Konečná (KSČM)

Zdrželi se:

David  (SPD), Charanzová (ANO), Dlabajová (ANO), Hlaváček (ANO), Knotek (ANO), Kovařík (ANO) a Maxová (ANO)

S přijímáním Afghánců a kvótami souhlasili:

Tošenovský (ODS), Vondra (ODS), Vrecionová (ODS), Zahradil (ODS), Polčák (TOP09-STAN), Pospíšil (TOP09-STAN), Niedermayer (TOP09-STAN) Zdechovský (KDU), Šojdrová (KDU), Gregorová (Piráti), Peksa  (Piráti) a Kolaja (Piráti)

Hlasování lze dohledat ZDE: PV-9-2021-09-16-RCV_FR (jde o hlasování č. 96).

 

V tomto hlasování jsem objevila ještě pár zajímavostí (netýkají se hlasování našich europoslanců), ty se mi však hodí do jiného plánovaného článku, takže o nich si napíšeme příště. A už nyní je mi jasné, že mnohé z vás překvapí…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.3]

5 thoughts on “Evropský parlament odhlasoval, že přijímání dalších Afghánců je naší „morální zodpovědností“

 1. Slovanko, moc děkuji za jmenovitý seznam.
  ODSka potvrdila, za koho kope, že česká kotlinka to není.
  A pan David mě nemile překvapil, už delší dobu vidím, že je to podivný člověk. Velmi obratně to koulí na obě strany. Jenom jsem nečekala, že se odkope tak brzy. ?

   1. Nemohu napsat nic o kořenech pana Davida, abych neuškodila tomuto vebu. Ten člověk nekope za českou kotlinku, ale za jinou partu. Je velmi chytrý a obratný, bude se snažit sundat Okamuru. A má, podle mne, docela našlápnuto.

    1. Toto hlasování je poměrně důležité, takže uškodit může. Celá frakce ID hlasovala proti (i p. Blaško) mimo Italů, kteří teď tlačí na kvóty, protože se chtějí zbavit toho odpadu, co si v poslední době navozili. Tak právě proto to hlasování nechápu, protože tím šel proti vlastní frakci…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout